World of Warcraft jeszcze nie Free-2-Play. Darmowa wersja zachętą dla weteranów

Strona głównaWorld of Warcraft jeszcze nie Free-2-Play. Darmowa wersja zachętą dla weteranów
16.01.2015 12:08

Utrzymywane z wpłat abonamentowych MMO World of Warcraft dzielnie trzyma się na rynku, kiedy konkurencja dawno już przeszła na model Free-2-Play i mikrotransakcje. Chociaż Blizzard nie wyklucza podążenia tym torem kiedyś w przyszłości, na razie nie zmienia nic. Wbrew najnowszym plotkom, WoW pozostaje płatne. Wreszcie jednak pomyślano jak wyjść naprzeciw pewnym weteranom, którzy kiedyś nagle przestali grać.

bDUpbgRN
350130172919440841

Weteranom to może jednak za wiele powiedziane, bo chodzi o osoby sprzed lat, które porzuciły postacie na wczesnym etapie rozwoju, niemniej to do nich skierowane zostanie cyfrowe wydanie projektu zwane wstępnie World of Warcraft Veteran Edition. Posiadacze komputerów lubią prześwietlać pliki z aktualizacji gier i nie inaczej było z łatką 6.1 dla MMO, gdzie w kodzie oto doszukano się wzmianek właśnie o tajemniczej kolejnej wersji tytułu. Na wyraźnie wspominane tam również ograniczenia mało kto zwrócił uwagę, z nadzieją w sercu woląc wieścić rychłe przejście projektu na F2P, ponieważ już czas.

Blizzard szykuje swoistą odmianę dostępnej za darmo dla wszystkich gry w wersji Starter Edition. Tę od wielu miesięcy mogli wypróbować nowi gracze, wahający się czy mają rozpocząć przygody w kolorowym świecie fantasy, czy jednak nie ma co za to płacić. Teraz na tych samych zasadach będą mogli do zabawy powrócić posiadacze kont przed laty opłacanych, jeśli ich herosi pozostali poniżej 20 poziomu postaci. Dotąd nie mogli się nawet zalogować. Tu i tu obowiązywać mają identyczne obostrzenia.

bDUpbgRP

Przypomnijmy, że Starter/Veteran Edition umożliwia bezpłatną zabawę do 20 poziomu bohatera, nie pozwalając zdobyć więcej, niż 10 sztuk złota oraz awansować profesji powyżej 100 punktów. Nie da się brać udziału w bitwach zwierzaków, korzystać z kanałów chatu innych niż /say oraz /party, a także wysyłać wiadomości /whisper do osób spoza listy przyjaciół. Nie pobawicie się w gildiach (różnica dla weteranów jest taka, że można dołączyć niskopoziomowe postacie do tej samej, w której znajduje się już jakaś własna powyżej limitu poziomów), nie da się wyłączyć zdobywania doświadczenia, handlować, wysyłać poczty, korzystać z czatu głosowego, usług dla postaci oraz Real ID.

Udostępnij:
bDUpbgSL