Współczesna technika w Europie i USA: lepsi, gorsi, czy po prostu inni? O tym dziś na żywo o godz. 18:00

Współczesna technika w Europie i USA: lepsi, gorsi, czy po prostu inni? O tym dziś na żywo o godz. 18:0013.05.2015 13:50
Współczesna technika w Europie i USA: lepsi, gorsi, czy po prostu inni? O tym dziś na żywo o godz. 18:00
Redakcja

Dzisiejszy odcinek dobrychprogramów na żywo zainspirowany jestnaszymi wyprawami za Wielką Wodę. Często ujmuje się Europę iStany Zjednoczone w ramach tzw. cywilizacji atlantyckiej, Zachodu,jednak przybysz z Polski, stawiając swoje pierwsze kroki w USA, możeprzeżyć prawdziwy szok kulturowy, napotkać rozwiązania zupełnieodmienne od tego, do czego przywykł. A jednak wpływ StanówZjednoczonych, wiodącego przecież mocarstwa planety, na nasz sposóbżycia jest niezaprzeczalny – szczególnie w technice, ale też wkwestiach prawnych czy ideologicznych.

Dlatego właśnie podczas transmisji na żywo z naszej redakcjiporozmawiamy więc sobie wspólnie o najciekawszych różnicachmiędzy techniką stosowaną w USA i Europie, o zaletach i wadachpodejścia europejskiego i amerykańskiego do prawa i biznesu, o tymjakie wyzwania stawia przed nami ta różnorodność, i jakich zmianwynikających ze wzajemnych interakcji możemy spodziewać się wprzyszłości.

Liczymy oczywiście na Wasz udział w programie, przez komunikatorSkype (notabene powstały w Europie, a przejęty przez amerykańskąkorporację) i nasz dobroprogramowy czat, który zostanieudostępniony tuż przed rozpoczęciem transmisji.

Może mieliście okazję odwiedzić USA – jeśli tak, to conajbardziej Was zdziwiło, co najbardziej przeszkadzało, conajbardziej się spodobało? A jeśli nie byliście, to opowiedzcienam o Waszych doświadczeniach z amerykańskim sprzętem,przedstawcie Wasze opinie o tych wszystkich różnicach, powiedzcie,czy Waszym zdaniem możemy się od Amerykanów czegoś nauczyć? Amoże ucząc się na ich błędach, czegoś powinniśmy sięszczególnie wystrzegać? Dla wszystkich dzwoniących przygotowaliśmynasze portalowe upominki.

Jeśli przeoczyliście odcinekz zeszłego tygodnia, poświęcony bystrym zegarkom, smartwatchom(na punkcie których Amerykanie wydają się ostatnio mieć kręćkaznacznie większego, niż Europejczycy), to zapraszamy do obejrzeniajego nagrania. Dyskutowaliśmy w nim, czy urządzenia takie doczegokolwiek się nadają, czy warto je kupić i czy mają jakąśprzyszłość. Odpowiedź wcale nie jest taka jednoznaczna.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (198)