Wszystkim twórcom na YouTubie spadnie liczba subskrypcji. Platforma usuwa spamerów

Wszystkim twórcom na YouTubie spadnie liczba subskrypcji. Platforma usuwa spamerów

Wszystkim twórcom na YouTubie spadnie liczba subskrypcji. Platforma usuwa spamerów
Piotr Urbaniak
14.12.2018 11:34

Władze YouTube'a nie będą już dłużej tolerować sztucznego podbijania liczby subskrypcji. W związku z tym usuną wszystkie konta spamerów, a wraz z nimi – wątpliwie subskrypcje. Serwis ostrzega twórców o możliwych spadkach liczby widzów.

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu, YouTube chce, aby liczba subskrypcji wiarygodnie oddawała popularność poszczególnych kanałów, a twórcy mieli równe szanse na rozwój i promocję.

Kupowanie polubień i subskrypcji przez długi czas było jedną z najpopularniejszych form autoreklamy. Tym sposobem – zwłaszcza początkującym – łatwiej było zbudować społeczność, bazując na efekcie kuli śnieżnej. Łatwiej było także zdobyć chętnych do współpracy partnerów, którzy widząc rosnące statystyki, chętniej inwestowali w twórcę.

YouTube twierdzi, że fikcyjne subskrypcje wkrótce znikną z serwisu. Na dni 13 - 14 grudnia zaplanowano szeroko zakrojoną akcję weryfikacji wszystkich kont i aktywności.

Wykorzystane do tego mają dostać m.in. algorytmy sztucznej inteligencji.

Przy czym na osoby z największą liczbą fałszywych subskrypcji czeka także dodatkowa kara. Jeśli liczba widzów, po usunięciu fałszywek, spadnie poniżej 1 tys., użytkownik straci dostęp do YouTube Partner Program i nie będzie mógł monetyzować nagrań do czasu aż organicznie odrobi straty.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)