Wszystkim twórcom na YouTubie spadnie liczba subskrypcji. Platforma usuwa spamerów

Wszystkim twórcom na YouTubie spadnie liczba subskrypcji. Platforma usuwa spamerów14.12.2018 11:34
Wszystkim twórcom na YouTubie spadnie liczba subskrypcji. Platforma usuwa spamerów

Władze YouTube'a nie będą już dłużej tolerować sztucznego podbijania liczby subskrypcji. W związku z tym usuną wszystkie konta spamerów, a wraz z nimi – wątpliwie subskrypcje. Serwis ostrzega twórców o możliwych spadkach liczby widzów.

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu, YouTube chce, aby liczba subskrypcji wiarygodnie oddawała popularność poszczególnych kanałów, a twórcy mieli równe szanse na rozwój i promocję.

Kupowanie polubień i subskrypcji przez długi czas było jedną z najpopularniejszych form autoreklamy. Tym sposobem – zwłaszcza początkującym – łatwiej było zbudować społeczność, bazując na efekcie kuli śnieżnej. Łatwiej było także zdobyć chętnych do współpracy partnerów, którzy widząc rosnące statystyki, chętniej inwestowali w twórcę.

YouTube twierdzi, że fikcyjne subskrypcje wkrótce znikną z serwisu. Na dni 13 - 14 grudnia zaplanowano szeroko zakrojoną akcję weryfikacji wszystkich kont i aktywności.

Wykorzystane do tego mają dostać m.in. algorytmy sztucznej inteligencji.

Przy czym na osoby z największą liczbą fałszywych subskrypcji czeka także dodatkowa kara. Jeśli liczba widzów, po usunięciu fałszywek, spadnie poniżej 1 tys., użytkownik straci dostęp do YouTube Partner Program i nie będzie mógł monetyzować nagrań do czasu aż organicznie odrobi straty.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)