Wydano stabilną wersję Puppy Linuksa 5.1

Wydano stabilną wersję Puppy Linuksa 5.1

Redakcja
12.08.2010 18:00, aktualizacja: 12.08.2010 20:31

Larry Short ogłosił udostępnienie stabilnej wersji dystrybucji Puppy Linux 5.1. System charakteryzujące się małymi rozmiarami i niewielkimi wymaganiami sprzętowymi, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

Najnowsze wydanie Puppy Linuksa bazuje na systemie Ubuntu 10.04 „Lucid Lynx”. Stąd też nazwa kodowa wersji - „Lucid Puppy”. Dzięki oparciu systemu o Ubuntu czas testowania najnowszego wydania był stosunkowo krótki. Wśród nowości wprowadzonych do Puppy Linux 5.1 warto wymienić bardziej dopracowany mechanizm automatycznego wykrywania i konfigurowania modemów 3G, liczne poprawki w obsłudze skryptów i bardzo uproszczony kreator podłączania do sieci przewodowej i bezprzewodowej. W systemie pojawił się także Quickpet oferujący szybki dostęp do wielu wielu linuksowych aplikacji, takich jak Gimp czy Songbird. Użytkownik może ponadto w prosty sposób wybrać przeglądarkę, z którą chce pracować - standardowo dostępny jest Firefox, Seamonkey, Chrome i Opera.

Puppy Linux jest dystrybucją Linuksa uruchamianą bezpośrednio z CD. W pełni funkcjonalny system zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można instalować go na pamięciach flash, dyskach ZIP, CD, a także uruchamiać w emulatorze. Puppy Linux oferuje narzędzia umożliwiające łatwą konfigurację i dostosowanie systemu do indywidualnych preferencji użytkownika. To chociażby Simple Network Setup do ustalania połączeń z Internetem. Można też szybko zmieniać wersje językowe czy lokalizacje, co zaraz uwzględniane jest podczas uruchamiania programów (np. przeglądarki Chromium).

Puppy Linux w wersji 5.1 zajmuje 128 MB, a dostępny jest ze stron dewelopera (obraz ISO).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)