Wyszukiwarka duplikatów plików w nowym CCleaner 4

Wyszukiwarka duplikatów plików w nowym CCleaner 4

Kuba Pawlak
26.03.2013 15:27

Firma Piriform, zgodnie z zapowiedziami, udostępniła stabilną wersję programu CCleaner 4.00, za pomocą którego wyczyścimy system Windows ze zbędnych plików i wpisów w rejestrze.

CCleaner to bezpłatna aplikacja, która umożliwia optymalizację, a także usuwanie z systemu zbędnych plików pozostawionych po codziennej pracy z komputerem przez różnego typu programy. Narzędzie pozwala na wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie, w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach).

Obraz

Spośród nowości w wersji 4.0, do których zaliczyć należy niewątpliwie nowe ikonki programu, warto wymienić pojawienie się narzędzia przeznaczonego do wyszukiwania i usuwania zduplikowanych plików. Większość zmian pojawiła się jednak w samym silniku aplikacji. Programiści zadbali m.in. o optymalizację działania mechanizmu czyszczenia rejestru systemowego oraz algorytmów rozpoznawania zainstalowanych w systemie aplikacji. Przy okazji premiery nowej wersji pojawiły się kolejne definicje usuwania takich programów jak Avast Antivirus 8, Adobe Photoshop CS6, Samsung Kies i Real Player 16. Wersja 64-bit przeznaczona dla systemów Windows 7 i 8 powinna działać teraz stabilniej. Dodatkowo w edycji Pro pojawił się również nowy system monitoringu przeglądarek.

Aplikację CCleaner 4.00.4064 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Narzędzia → Narzędzia systemowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)