Wyszukiwarka plików w Windowsie działa zbyt wolno? WizFile skutecznie ją zastąpi

Wyszukiwarka plików w Windowsie działa zbyt wolno? WizFile skutecznie ją zastąpi

Wyszukiwanie dokumentów z depositphotos
Wyszukiwanie dokumentów z depositphotos
Oskar Ziomek
09.04.2018 23:36

Chociaż przez wielu użytkowników narzędzia wbudowane w system Windows mogą być uważane za wystarczające do sporadycznego wykorzystania, to już innym, a szczególnie tym, którzy korzystają z nich często, mogą z wielu powodów nie wystarczać. Jednym z przykładów może okazać się wyszukiwarka plików. Ta wbudowana w system nie jest najbardziej funkcjonalnym narzędziem tego typu, a i często ponarzekać można na szybkość jej działania.

Na szczęście na rynku nie brakuje zastępczych programów, które najczęściej są dużo bardziej funkcjonalne i szybsze. Jedną z ciekawych propozycji jest aplikacja WizFile. To program, którego funkcjonalność jest jasna: ma jak najszybciej wyszukiwać pliki, a to głównie dzięki wykorzystaniu tablicy MFT w przypadku dysków sformatowanych w NTFS – jedynych, które są tu obsługiwane.

Obraz

Obsługa jest prosta, bo do dyspozycji mamy w zasadzie jedno okienko. Wpisujemy tu wyszukiwaną frazę, rozszerzenie lub całą ścieżkę pliku. Wśród opcji znajdziemy między innymi zawężanie poszukiwań tylko do wybranych partycji dysków. A jak jest z szybkością? Cóż – znakomicie. Wyszukiwanie czegokolwiek jest w zasadzie tak szybkie, iż propozycje pojawiają się na ekranie na bieżąco w trakcie wpisywania zapytania. To wyniki, które dla wbudowanej w Windowsa wyszukiwarki są nieosiągalne.

Co więcej, taka prędkość nie jest w zasadzie zależna od liczby plików, które są odpowiedzią, ani od fizycznych możliwości dysku. Podczas mojego testu zarówno wyszukiwanie czegokolwiek na 250 GB dysku SSD, jak i 1TB dysku talerzowym (w obydwu przypadkach partycje zapchane plikami po brzegi) efekt był taki sam – wyniki wyszukiwania pojawią się na ekranie co najwyżej ułamek sekundy po zakończeniu wpisywania frazy. Wyszukiwarka WizFile dostępna jest do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)