Wyższe ceny na Aliexpress. W życie wchodzą nowe przepisy

Wyższe ceny na Aliexpress. W życie wchodzą nowe przepisy

Aliexpress
Aliexpress
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
01.07.2021 10:07

Fani zakupów z Aliexpress i innych portali spoza Unii Europejskiej mają od dziś powód do zmartwień. Nowe przepisy sprawią, że wszyscy będziemy musieli zapłacić pełny podatek od kupowanych produktów.

Zmiany na Aliexpress. Od 1 lipca 2021 roku będzie drożej. Od teraz wszystkie zamawiane produkty będą w pełni opodatkowane. Do tej pory przy zamawianiu paczek w cenie poniżej 22 euro nie było takiej konieczności, dzięki czemu konsumenci mogli cieszyć się o wiele tańszymi produktami, niż przy zamówieniach z europejskich sklepów. Niestety już tak nie będzie.

Nowe przepisy będą obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej. Sprawią one, że za odprowadzenie 23 proc. podatku VAT od produktów w cenie do 150 euro odpowiedzialny będzie sprzedawca, a więc zapłacimy go już w momencie zamówienia.

Przepisy dotyczyć będą wszystkich sprzedawców spoza Unii Europejskiej oraz takich, których siedziba nie znajduje się w UE. Oznacza to, że nie będzie możliwości uniknięcia opodatkowania zamawiając towary z magazynów zlokalizowanych na przykład w Polsce.

W teorii nowe przepisy mają przynieść korzyści sprzedawcom z Europy. Zmniejszenie atrakcyjności ofert z Chin, miałoby skłonić konsumentów do składania zamówień ze sklepów europejskich. Czy to rozwiązanie przyniesie oczekiwane skutki? Trudno zgadnąć. Można się spodziewać, że chińscy sprzedawcy będą szukać sposobów na ominięcie przepisów, ponieważ konkurują z Europejczykami przede wszystką cenami.

Pewne jest jedno. Nowe przepisy sprawią, że w naszych portfelach zostanie mniej pieniędzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)