x‑kom i inne znane kanały YouTube z banem na strumieniowanie. Powodem Apple

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak

10.09.2019 20:28, aktual.: 10.09.2019 21:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konferencja Apple Special Event 2019 do czerwoności rozgrzewa branżę technologiczną, ale firmie z Cupertino nie spodobało się, że dziennikarze chcą komentować wydarzenia na żywo. Operatorzy kanałów YouTube, którzy się tego podjęli, kończą z 3-miesięczną blokadą strumieniowania treści.

Technicznie rzecz biorąc, dziennikarz ma prawo do cytatu i komentarza, ale retransmitowanie strumienia na żywo zawsze budziło kontrowersje. Pierwotny nadawca traci wówczas widzów na rzecz podmiotów trzecich. Tym razem, jak widać, Apple z Google'em postanowili działać i zablokować niechcianych streamerów. Kara, jaką otrzymali, to zakaz strumieniowania przez okres 3 miesięcy.

Sprawę naświetlają prezenterzy kanału VideoTesty, ale ukaranych jest ponoć znacznie więcej. Oberwały największe polskie kanały technologiczne, w tym ten należący do sklepu x-kom.

Premiera iPhone 11 zablokowana przez Apple na YouTube! 🔥

Niemniej nie jest to tylko kwestia Polski. Jak donoszą internauci, analogicznie zareagowano na całym świecie. Dla streamerów kwartalna blokada to ogromny problem, choć oczywiście YouTube nie jest jedynym medium i nietrudno znaleźć dla niego alternatywę.

Aktualizacja: Co ciekawe, wygląda na to, że YouTube mimo wszystko zawiódł. Przynajmniej część streamerów miało zgodę od Apple'a, a jednak ich transmisje zostały zablokowane.

– x-kom miał zgodę od Apple Polska na komentowanie transmisji w formie streama. Wygląda na to, że algorytm YouTube wsadził nas do jednego worka z innymi użytkownikami serwisu, którzy takiej umowy nie mieli – mówi dobrymprogramom Kamil Szwarbuła, rzecznik prasowy x-komu. – Oczywiście od razu zaczęliśmy tę sprawę wyjaśniać i odkręcać, ale nie udało nam się przywrócić transmisji na YouTube w czasie trwania konferencji. Na szczęście stream na naszym kanale na Facebooku działał bezproblemowo od początku do samego końca – relacjonuje przedstawiciel.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)