Xamarin teraz za darmo. Visual Studio najlepsze do programowania na Androida i iOS‑a? #Build

Xamarin teraz za darmo. Visual Studio najlepsze do programowania na Androida i iOS-a? #Build

31.03.2016 22:28, aktual.: 31.03.2016 22:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W swoim dążeniu do uczynienia Windowsa najlepszym systemem dla deweloperów, Microsoft podczas kolejnego dnia konferencji Build ogłosił, że Xamarin, zestaw narzędzi do budowania multiplatformowych aplikacji mobilnych, będzie dostępny za darmo dla każdego użytkownika środowiska programistycznego Visual Studio. Każdego – włącznie z tymi, którzy korzystają z wersji darmowej Visual Studio Community Edition.

Przypomnijmy że w minionym miesiącu Microsoft kupił należącą do znanego programisty Miguela de Icazy firmę Xamarin, znaną ze stworzenia Mono, czyli otwartych implementacji .NET Frameworka dla systemów uniksopodobnych. Dzięki narzędziom Xamarinu, z których korzysta dziś ponad milion zarejestrowanych programistów, można tworzyć aplikacje w C#, które zostaną automatycznie przekonwertowane na Androida, iOS-a oraz Windows, zyskując natywny interfejs użytkownika danej platformy.

Obraz

Decyzja nie była dla nikogo zaskoczeniem, de Icazę oskarżano nie raz o bycie marionetką Microsoftu, a on sam współpracował z firmą z Redmond na praktycznie każdym polu. Narzędzia Xamarinu zostały zaś w pełni zintegrowane z rozwiązaniami chmurowymi i platformą programistyczną Microsoftu. Nic więc tylko kupować i włączać do swojego portfolio.

Teraz, oprócz darmowego Xamarinu dla Visual Studio, za darmo zostanie wydana wersja tego środowiska programistycznego na Maka, zaś użytkownicy biznesowych wersji Visual Studio otrzymają za darmo dostęp do jego mechanizmów klasy Enterprise. Microsoft zapowiedział również w bliskiej przyszłości otworzenie kodu źródłowego Xamarin SDK, włącznie ze środowiskiem uruchomieniowym, bibliotekami i narzędziami powłoki – wszystko na ultraliberalnej licencji MIT, pod opieką Fundacji .NET.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)