Xbook One – konsola nowej generacji zamknięta w obudowie laptopa

Xbook One – konsola nowej generacji zamknięta w obudowie laptopa

Xbook One – konsola nowej generacji zamknięta w obudowie laptopa
15.09.2014 16:50

Xbox One i PlayStation 4 do wyświetlania obrazu potrzebują podłączenia do zewnętrznego sprzętu, jak telewizor czy monitor. Samą konsolę łatwo jest zabrać ze sobą, jeśli musimy przejść do innego pokoju, ponieważ ktoś z rodziny chce obejrzeć ulubiony serial lub nawet jeśli wybieramy się do znajomego mieszkającego kilka kilometrów od nas. Jednak problemem może okazać się brak telewizora lub to, że jego zabranie będzie niewygodne lub wręcz niemożliwe. Z pomocą przychodzi nam Ed Zerick, który przerobił Xboksa One w urządzenie przypominające dość dużego laptopa. Nie jest to jego jedyny projekt, wcześniej przerobił Xboksa 360.

Do stworzenia obudowy Xbooka One, Ed Zerick wykorzystał drukarkę 3D Makerbot Replicator 2. Umieścił w niej wnętrze Xboksa One, zastosował tylko inny system chłodzenia, który został przystosowany do nowej konstrukcji. Do obudowy został przymocowany 22-calowy monitor o rozdzielczości Full HD. Całość mocno przypomina laptopa o dość sporych rozmiarach. Niestety we wnętrzu nie znajdziemy akumulatora, więc nadal potrzebujemy podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania.

XBOOK ONE Laptop

Trzeba przyznać, że Xbook One prezentuje się naprawdę dobrze. Jeśli ktoś chciałby go kupić, to musi zapłacić aż 1395 dolarów, a za wersję z Kinectem prawie 1500 dolarów. Produkt stworzony przez Eda Zericka, dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Za dodatkową opłatą wygląd tego urządzenia możemy jeszcze bardziej spersonalizować.

Osoby szukające normalnej wersji Xboksa One, od kilkunastu dniu mogą kupić tę konsolę w oficjalnej wersji przeznaczonej na polski rynek. Za 1700 zł dostaniemy podstawowy zestaw składający się z konsoli z dyskiem 500 GB, zasilacza, pada, kabla HDMI, zestawu słuchawkowego oraz gry FIFA 15 i Forza Motorsport 5 w formie zdrapek. Natomiast za droższą edycję, zawierającą Kinecta oraz gry FIFA 15 i Dance Central: Spotlight zapłacimy 2000 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)