Xbox 360: nowy Dashboard, Xbox Companion na WP7

05.12.2011 13:09

Posiadacze konsol Xbox 360 już jutro zobaczą długo oczekiwany nowy interfejs konsoli. To jednak nie wszystkie nowości, które trafią do świata rozrywkowych produktów Microsoftu.

Przede wszystkim nowy Dashboard został opakowany w znany z Windows Phone i Windowsa 8 interfejs Metro. Zamiast pionowej listy tematycznej użytkownik będzie teraz poruszał się między „kafelkami” reprezentującymi gry i usługi. Na uwagę zasługuje również rozbudowany system kontroli głosowej. Wraz z wprowadzeniem Kinecta Microsoft dał użytkownikom do dyspozycji zestaw prostych komend do sterowania konsolą. Po aktualizacji będzie można komendą głosową uruchomić grę, film, a nawet skorzystać z wyszukiwarki Bing, która poda wyniki wyszukiwania w sieci, oraz wyniki z kolekcji dostarczonych przez partnerów (na przykład seriale o pasującym tytule). Testerzy nie byli szczególnie zachwyceni działaniem tej funkcji, ale oficjalna aktualizacja powinna naprawić niedoskonałości.

Nowy Dashboard dla Xboksa 360 to nie tylko Metro i dużo lepsze sterowanie głosowe, ale przede wszystkim próba umieszczenia konsoli na honorowym miejscu w domowym centrum multimedialnym. Microsoft podpisał umowy z 40 dostawcami treści wideo na całym świecie, co pozwoli oglądać je na konsoli. Oczywiście zestaw dostawców zależy od kraju, więc w Polsce będziemy musieli obejść się smakiem i zadowolić YouTube i Dailymotion. Na początku przyszłego roku dołączy do nich MLB.TV, choć oglądających baseball w naszym kraju zapewne za wielu nie ma.

Aktualizacja wprowadza również nowości, od których Metro odciągnęło uwagę, na przykład możliwość przechowywania danych w chmurze. Posiadacze „złotych” kont Xbox Live otrzymają 500 MB przestrzeni dyskowej, na której mogą domyślnie zachować swoje dane, lub umieścić tam kopię zapasową na wypadek awarii dysku konsoli.

Aktualizacji oprogramowania dla Xboksa 360 towarzyszyć będzie wydanie aplikacji dla Windows Phone, która pozwoli utrzymywać kontakt z konsolą nawet poza domem — Xbox Companion. Z poziomu tej aplikacji będzie można przeszukać katalog materiałów wideo dostępnych na konsoli, oraz przejrzeć ostatnio uruchamiane gry. Można również dowiedzieć się więcej o filmie odtwarzanym obecnie na urządzeniu lub poczytać o grze, w którą właśnie gramy… a przede wszystkim używać telefonu jako pilota. Oczywiście aplikacja daje również dostęp do aktywności związanych z kontem Xbox Live — komunikacji ze znajomymi, przeglądania swoich osiągnięć, gier i tak dalej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)