AndroidGryDodatki i inne aplikacje dla graczyXbox Game Pass
Xbox Game Pass ikona

Xbox Game Pass2402.21.126

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Aplikacja mobilna Xbox Game Pass spełnia dwie funkcje. Po pierwsze, aplikacja umożliwia strumieniowanie gier na urządzenia mobilne z Androidem bez konieczności posiadania konsoli Xbox. Po drugie, jest swoistym agregatorem gier udostępnianych w ramach usługi Xbox Game Pass. Program umożliwia subskrybentom także przeglądanie katalogu gier i zdalne inicjowanie pobrań na konsolę Xbox One (a w przyszłości także Xbox Series X i S).

Usługa Xbox Game Pass to stale rozszerzana baza gier, zawierająca aktualnie ponad 100 pozycji, do której dostęp uzyskać można już za 40 zł / mies. Oferta jest o tyle warta uwagi, że – w odróżnieniu od wielu konkurencyjnych rozwiązań – Microsoft udostępnia nie tylko produkcje z pewnym stażem rynkowym, ale także, a może przede wszystkim premiery własnych studiów. Przykładowo, Forza Horizon 4 zawitała do Game Passa w dniu premiery.

Dostęp do gier bez PC i konsoli

Największą nowością wprowadzoną wraz z aktualnym wydaniem aplikacji Xbox Game Pass jest dodanie funkcji umożliwiającej uruchomienie i granie w popularne xboksowe tytuły na smartfonie czy tablecie z Androidem (w wersji 6.0 lub nowszej) bez konieczności posiadania konsoli Xbox.

Gry przetwarzane są w specjalnie przygotowanym do tego celu serwerze w chmurze, który następnie strumieniowo przesyła obraz i dźwięk na urządzenie mobilne za pośrednictwem Internetu. W praktyce oznacza to, ze najnowsze i najbardziej wymagające sprzętowo gry z konsoli Xbox uruchomimy nawet na leciwym lub tanim smartfonie z Androidem. Aplikacja wspiera również sparowane z urządzeniem gamepady.

Do korzystania z możliwości jakie ona daje wymagane jest posiadanie subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań392
Data aktualizacji21 lut 2024
System operacyjnyAndroid 6.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Xbox Game Pass ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)