Xbox Game Pass ikona

Xbox Game Pass2206.34.518

AndroidGryDodatki i inne aplikacje dla graczyXbox Game Pass
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Aplikacja mobilna Xbox Game Pass spełnia dwie funkcje. Po pierwsze, aplikacja umożliwia strumieniowanie gier na urządzenia mobilne z Androidem bez konieczności posiadania konsoli Xbox. Po drugie, jest swoistym agregatorem gier udostępnianych w ramach usługi Xbox Game Pass. Program umożliwia subskrybentom także przeglądanie katalogu gier i zdalne inicjowanie pobrań na konsolę Xbox One (a w przyszłości także Xbox Series X i S).

Usługa Xbox Game Pass to stale rozszerzana baza gier, zawierająca aktualnie ponad 100 pozycji, do której dostęp uzyskać można już za 40 zł / mies. Oferta jest o tyle warta uwagi, że – w odróżnieniu od wielu konkurencyjnych rozwiązań – Microsoft udostępnia nie tylko produkcje z pewnym stażem rynkowym, ale także, a może przede wszystkim premiery własnych studiów. Przykładowo, Forza Horizon 4 zawitała do Game Passa w dniu premiery.

Dostęp do gier bez PC i konsoli

Największą nowością wprowadzoną wraz z aktualnym wydaniem aplikacji Xbox Game Pass jest dodanie funkcji umożliwiającej uruchomienie i granie w popularne xboksowe tytuły na smartfonie czy tablecie z Androidem (w wersji 6.0 lub nowszej) bez konieczności posiadania konsoli Xbox.

Gry przetwarzane są w specjalnie przygotowanym do tego celu serwerze w chmurze, który następnie strumieniowo przesyła obraz i dźwięk na urządzenie mobilne za pośrednictwem Internetu. W praktyce oznacza to, ze najnowsze i najbardziej wymagające sprzętowo gry z konsoli Xbox uruchomimy nawet na leciwym lub tanim smartfonie z Androidem. Aplikacja wspiera również sparowane z urządzeniem gamepady.

Do korzystania z możliwości jakie ona daje wymagane jest posiadanie subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań361
Data aktualizacji26 maj 2022
System operacyjnyAndroid Android 6.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Xbox Game Pass ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)