Xbox Live tej jesieni oficjalnie w Polsce

Wojciech Kowasz

14.06.2010 23:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Microsoft podczas trwających właśnie targów E3 zapowiedziała na tegoroczną jesień oficjalny start usługi Xbox Live w naszym kraju. Prócz Polski zostanie ona uruchomiona także na terenie Brazylii, Chile, Czech, Grecji, Kolumbii, Węgier oraz Republiki Południowej Afryki.

Xbox Live to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu buduje się silna społeczność graczy, której członkowie mogą być ze sobą w stałym kontakcie, grając online w najnowsze i najlepsze gry wideo. Oficjalne wprowadzenie tej usługi do nowych krajów to kolejny krok na drodze jej rozwoju - powiedział Marc Whitten, General Manager, Xbox Live. Polskim graczom zostaną udostępnione główne funkcje systemu, takie jak między innymi dobór przeciwników o podobnym poziomie umiejętności (matchmaking), system gromadzenia osiągnięć i punktów gracza, lista znajomych oraz zlokalizowany wirtualny rynek gier. To kolejny etap naszego zaangażowania w Polsce - powiedział Dominik Dubicki, dyrektor działu Entertainment and Devices w Polsce.

Na Xbox Live czekaliśmy w Polsce dość długo, a po drodze nie obyło się bez burzliwych dyskusji i akcji takich jak chociażby Kontrakcja (We want Live). Atmosfera jej towarzysząca raczej jednak nie napawała optymizmem. Trudno więc powiedzieć, czy te wydarzenia miały istotny wpływ na to, że Polska znalazła się dzisiaj obok siedmiu innych krajów, w których zadebiutuje Xbox Live. Ważne jednak, że użytkownicy dopięli swego i internetowa rozrywka z Xboksem 360 nareszcie będzie w naszym kraju osiągalna - i to w pełni legalnie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)