Xbox Music nie dla Windowsa 7 i Windows Phone 7

Xbox Music nie dla Windowsa 7 i Windows Phone 7

15.10.2012 15:09

Microsoft już oficjalnie poinformował o tym, co znajdziemy w Xbox Music, czego się spodziewać i że usługa częściowo ruszy już jutro… ale jeszcze nie w Polsce. Nie jest jednak dobrze, jak się spodziewaliśmy — użytkownicy Windows 7 i Windows Phone 7 i 7.5 nie dostaną nowej aplikacji muzycznej Microsoftu — utknęli z Zune, prawdopodobnie na zawsze.

O usłudze Microsoft napisał, że ma to być metoda na połączenie wielu sposobów pozyskiwania muzyki (kupowanie, radio, rekomendacje, strumieniowe przesyłanie…) i ma umożliwiać korzystanie z zasobów w taki sposób, aby każdego zadowolić. Ale chyba się nie uda… Chociażby ze względu na dostępność usługi. Aplikacji dla Windows 7 i dla Windows Phone 7.x na razie nie będzie i użytkownicy tych systemów będą nadal korzystać z Zune. Otrzymają oczywiście dostęp do nowej biblioteki (zawartość będzie zależna od kraju) i ich abonament Zune Pass będzie nadal ważny, ale aplikacje i możliwości się nie zmienią.

Po pierwsze — darmowe, nieograniczone słuchanie muzyki z sieci będzie nieograniczone tylko przez pierwsze 6 miesięcy — potem dostaniemy do dyspozycji tylko kilka godzin miesięcznie (na razie nie wiadomo ile), za więcej trzeba będzie zapłacić. Usługa będzie działać na Windowsie 8/RT, Windows Phone 8 oraz Xboksie 360, gdzie wymagać będzie konta Xbox Live Gold (podobnie jak Internet Explorer. Żeby słuchać muzyki na konsoli trzeba więc będzie zapłacić dwa abonamenty, choć sporo użytkowników i tak kupuje konto Gold — chociażby po to, żeby pobawić się przez sieć ze znajomymi. Idąc z duchem czasu Microsoft opracował także „inteligentnego didżeja”, który będzie dobierał utwory na podstawie podanych kryteriów.

Po drugie — Xbox Music Pass ma kosztować około 9,99$ miesięcznie (w Polsce ma to być 25 złotych), w cenie są również dziesiątki tysięcy wideoklipów. Po trzecie — Xbox Music Store ma umożliwić kupowanie plików w formacie MP3 i również ma działać tylko na najnowszych systemach Microsoftu.

Obraz

Po czwarte — przechowywanie w chmurze ma być dostępne od przyszłego roku. Muzyka umieszczona na SkyDrive użytkownika zostanie poddana procesowi podobnemu do iTunes Match, czyli system przejrzy kolekcję użytkownika i, jeśli to możliwe, podmieni pliki na takie zapisane w lepszej jakości ze sklepu Xbox Music lub spoza niego, dzięki umowom z zewnętrznymi dostawcami. Usłudze Apple'a zdarzało się utwory ocenzurować, zobaczymy co zrobi automat Microsoftu.

Dostępność usługi zostanie poszerzona w przyszłym roku, co prawdopodobnie oznacza wydanie aplikacji na Androida i iOS — plotka głosi, że są przygotowywane. Na aktualizację dla Windows 7 i Windows Phone 7 raczej nie mamy co liczyć. Na początku (już jutro) Xbox Music umożliwi słuchanie muzyki za darmo i z reklamami w 12 krajach, Xbox Music Pass ruszy w 22 krajach, a w ciągu przyszłego roku usługi będą wprowadzane na kolejne rynki. Marna to pociecha, bo żeby w pełni skorzystać z możliwości usług, trzeba zainwestować jeszcze w nowy system, nowy telefon i subskrypcję Gold, jeśli mamy konsolę…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)