Xbox One nie jest wstecznie kompatybilny, będą jednorazowe instalacje

Xbox One nie jest wstecznie kompatybilny, będą jednorazowe instalacje

22.05.2013 10:18

Po prezentacji konsoli Xbox One wiele osób zaczęło drapać się po głowach, bo zamiast zademonstrować prosty, potężny system do gier, Microsoft zapowiedział, że przeprowadzi małą rewolucję w salonie przy użyciu urządzenia naprawdę multimedialnego... Kilka ważnych kwestii pozostało wstępnie również niejasnych, w tym sprawa potencjalnego blokowania uruchamiania używanych gier oraz wstecznej kompatybilności, jeżeli o tytuły z Xboksa 360 chodzi. Microsoft pozbierał wątpliwości i zebrał w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Xbox Executives Discuss Xbox One

Ze względu na oferowaną funkcjonalność, Xbox One wymaga połączenia z Internetem, ale nie musi być ono stałe. Odłączenie od sieci podczas gry czy oglądania filmu na nośniku Blu-ray nie będzie niosło przykrych konsekwencji. Producenci konsoli mocno stawiają na chmurę, natychmiastowy dostęp do zakupionych treści, automatyczne aktualizacje w tle, dynamiczne kształtowanie gier poczynaniami wszystkich użytkowników Xbox Live. Przeniesiemy dotychczasowe konto oraz osiągnięcia na nim zdobyte, ale produkcji z Xboksa 360 nie uruchomimy — Xbox One nie będzie wstecznie kompatybilny. Microsoft obiecuje jeszcze długo prężnie wspierać swoją poprzednią konsolę.

Firma wspomina o tym, że umożliwi obrót używanymi grami, ale szczegółowych planów nie ujawnia. Wszelkie tytuły objęte zostaną obowiązkową instalacją z płyty na dysk twardy. Z każdym zakupem dostaniemy kod, wiążący grę z naszym kontem (jednorazowa autoryzacja przez Internet), przy czym później współdzielona jest ona spokojnie między wszystkich użytkowników konsoli, więc członkowie rodziny nie muszą posiadać własnej kopii... Ogranicza się jednak pożyczanie — nasza płyta nie będzie działać u kogoś bez zalogowania do naszego profilu. Wobec tego chodziły wieści o potrzebie uiszczenia dodatkowej opłaty przy próbie uruchomienia gry od kogoś odkupionej (nawet jak za nowy egzemplarz), ale im zaprzeczono. Widać, że pewne rozwiązania są wciąż wypracowywane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)