Xiaomi idzie w ślady Apple, przygotowuje odpowiedź na iPhone’a SE

Xiaomi idzie w ślady Apple, przygotowuje odpowiedź na iPhone’a SE
03.06.2016 13:38
Xiaomi idzie w ślady Apple, przygotowuje odpowiedź na iPhone’a SE

Najbliższa impreza Apple, tegoroczne WWDC, rozpocznie się już za nieco ponad tydzień, jednak trudno oczekiwać tam szczególnie ważnych premier sprzętowych. A do tych ostatnio należy zaliczyć przede wszystkim iPhone'a SE, czyli smartfon, który ma łączyć 4-calowy wyświetlacz z wydajnością iPhone’a 6. Wygląda na to, że odpowiedź w tej kwestii przygotowuje Xiaomi.

Do takich informacji, w oparciu o forum Baidu, dotarł serwis Android Central. Według nieoficjalnych informacji, chiński producent ma pracować nad nową wersją świetnego XIaomi Mi5.. Założenia nie są szczególnie skomplikowane – dać konsumentom możliwość nabycia urządzenia, które zostanie wyposażone w mniejszy ekran, ale nie będzie ustępowało liderom pod względem wydajności. Brzmi znajomo?

350178031253612481

W nowym smartfonie zamiast wyświetlacza o przekątnej 5,15 cala, który został zamontowany w Mi5, ma znaleźć się ekran o wielkości 4,3 cala. Nowy wariant ma się wyróżniać w zasadzie jedynie wielkością, gdyż specyfikacja jest niemal identyczna, jak w Mi5. W środku znaleźć ma się zatem Snapdragon 820, 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Nie sposób mieć wątpliwości, że taka praktyka Xiaomi wiąże się bezpośrednio z decyzją Apple o wyprodukowaniu iPhone’a SE, a Chińczycy wyrastają na poważną konkurencję dla urządzeń z jabłkiem. Biorąc pod uwagę zagrywki największych producentów, niewykluczone zatem, że w dobie desperackiego szukania innowacji, modą stanie się wśród producentów sprzedaż mniejszych (bardziej zgodnych z wizją Steve’a Jobsa) urządzeń o zaawansowanej specyfikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)