Xiaomi Mi Box S dostaje Androida TV 12. Uważaj z instalacją

Xiaomi Mi Box S dostaje Androida TV 12. Uważaj z instalacją

Xiaomi Mi Box 4S Max
Xiaomi Mi Box 4S Max
Źródło zdjęć: © Xiaomi
Oskar Ziomek
08.09.2023 07:38

Xiaomi Mi Box S, popularna przystawka smart TV do telewizorów, dostaje aktualizację oprogramowania do Androida TV 12. To chwalebny ruch producenta, zważywszy że urządzenie jest na rynku od pięciu lat, jednak praktyka pokazuje coś innego - aktualizacja może być kłopotliwa.

Jak donosi 9to5Google, aktualizacja urządzenia do Andorida TV 12 przynosi wiele problemów. Użytkownicy przystawki skarżą się na reddicie, że po instalacji nowej wersji systemu sprzętu nie udało się już włączyć. Problem ma dotyczyć jedynie pierwszej generacji Xiaomi Mi Box S (urządzenie zostało odświeżone w tym roku), ale nie zmienia to faktu, że instalacja aktualizacji może być ryzykowna. Użytkownicy, których Mi Boksy S nadal się włączają, opisują inne błędy, w tym dotyczące optycznego wyjścia audio.

Jedyną rozsądną poradą dla właścicieli Xiaomi Mi Box S wydaje się propozycja wstrzymania się z instalacją aktualizacji Androida TV i liczenie na to, że producent dostrzeże problem, wycofa wadliwe wydanie i udostępni w urządzeniach nowszą wersję. W praktyce trudno będzie to jednak zweryfikować.

Alternatywa dla odważnych to instalacja nowego Androida TV w Mi Boksie S i liczenie na szczęście, a w razie czego ratowanie się trybem przywracania, choć to z pewnością nie przygoda dla typowych użytkowników przystawki, którzy nie pasjonują się oprogramowaniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przystawka Xiaomi Mi Box S pierwszej generacji, której dotyczy większość problemów, pojawiła się na rynku w 2018 roku. Pierwsza duża aktualizacja systemu została wydana w 2020 roku, a do urządzenia trafił wówczas Android TV 9. Chociaż problemy po aktualizacjach są oczywiście poważnymi udogodnieniami, nie da się ukryć, że Xiaomi zaskakująco długo pamięta o swoich - bądź co bądź - tanich urządzeniach smart TV i cieszy fakt, że ktoś nadal pracuje nad aktualizacjami ich oprogramowania.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)