Xiaomi ma kolejny sklep w Polsce. Mi Store pojawił się na Pomorzu

Strona główna Aktualności
Xiaomi otworzył kolejny salon w Polsce (depositphotos)
Xiaomi otworzył kolejny salon w Polsce (depositphotos)

O autorze

Xiaomi po raz kolejny inwestuje w Polsce, otwierając kolejny salon Mi Store, tym razem na Pomorzu. Klienci z północnej części kraju zyskają tym samym możliwość kupna popularnych produktów chińskiego producenta w oficjalnym sklepie stacjonarnym. Wcześniej Mi Store otwarto między innymi w Katowicach.

Salon o powierzchni ponad 130 m2 mieści się w Gdyni, w Centrum Riviera. W dzień otwarcia klienci mogli skorzystać z promocji. To pierwszy sklep producenta na Pomorzu, a szósty w Polsce. Xiaomi planuje otworzyć kolejne Mi Store w tym roku.

Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. Naszym priorytetem jest wprowadzanie nowych produktów do dystrybucji. Oficjalnie, na tym rynku, jesteśmy obecni od września 2016 roku. W tym czasie udało nam się znacząco rozbudować sieć sprzedaży, zarówno w segmencie smartfonów, jak i innych urządzeń. Cieszymy się, że Polacy coraz chętniej kupują nasze produkty w oficjalnej dystrybucji. Obecnie plasujemy się w czołówce sprzedaży smartfonów w Polsce – mówi Tony Chen, General Manager na region CEE & Nordic & Baltic.

Salon o powierzchni 131 metrów kwadratowych znajduje się na I piętrze Centrum Riviera. Sklep w Gdyni jest już szóstym autoryzowanym Mi Store w Polsce. Wcześniej firma otworzyła swoje salony: w Krakowie (Centrum Handlowe Serenada), Warszawie (Centrum Handlowe Arkadia), Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), Poznaniu (Centrum Posnania) oraz Katowicach (Galerii Katowickiej). W najbliższych miesiącach planowane jest otwarcie kolejnych, w tym m.in. drugi sklep w Warszawie.

W dniu otwarcia na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Xiaomi przygotowało również 900 produktów w specjalnych cenach. Oprócz telefonów, w Polsce dostępnych jest blisko 80 urządzeń Xiaomi m.in. oczyszczacze powietrza, hulajnogi, sprzęt audio-video czy automatyczne odkurzacze. Dystrybucją na terenie Polski zajmują się dwie firmy: ABC Data oraz Ingram Micro. Sprzęt Xiaomi dostępny jest we wszystkich większych sieciach handlowych oraz platformach internetowych.

© dobreprogramy
s