Xiaomi nawiązało partnerstwo strategiczne z siecią sklepów IKEA

Xiaomi nawiązało partnerstwo strategiczne z siecią sklepów IKEA

Xiaomi nawiązało partnerstwo strategiczne z siecią sklepów IKEA
Redakcja
29.11.2018 12:52

28 listopada, podczas dorocznej konferencji MIDC, Xiaomi ogłosiło rozpoczęcie strategicznejwspółpracy ze szwedzką marką IKEA na chińskim rynku. Od grudnia tego roku inteligentne produkty oświetleniowe IKEAzostaną podłączone do platformy IoT Xiaomi. Jest to pierwsze tego typu partnerstwo IKEA z chińskąfirmą technologiczną.

Ponadto Xiaomi ogłosiło, że w ramach rozwoju platformy AIoT, zainwestuje 100mln juanów w utworzenie specjalnego funduszu deweloperskiego.

IKEA i Xiaomi wyznają bardzo podobne wartości. Głęboko wierzę, że nasza współpraca przyspieszyrozwój branży smart home na całym świecie – powiedział Fan Dian, dyrektor generalny działu platformyIoT w Xiaomi.

Od grudnia br., w Chinach, pełna gama produktów IKEA, z zakresu inteligentnego oświetlenia, zostaniewłączona do platformy Xiaomi IoT. Dzięki temu będzie można nimi sterować za pomocą asystentagłosowego Xiao Ai lub aplikacji Mi Home. Ponadto produkty oświetleniowe będzie można sparowaćz innymi inteligentnymi urządzeniami Xiaomi IoT, takimi jak np. czujniki. Inteligentne produktyoświetleniowe zostaną podłączone do Mi Control Hub poprzez protokół ZigBee.

Wierzę, że obie firmy odniosą znaczne korzyści z partnerstwa. Umożliwi ono obsługę klientów na całymświecie, dostarczając im inteligentne rozwiązania do ich domów - podkreśliła Anna Pawlak-Kuliga,dyrektor generalny i prezes IKEA Retail China.

Obraz

Podczas prezentacji, Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi Corporation, podkreślił,że platforma Xiaomi IoT połączyła już ponad 132 miliony inteligentnych urządzeń (z wyłączeniemtelefonów komórkowych i laptopów). Ponadto codziennie aktywnych jest 20 milionów urządzeń wponad 200 krajach i regionach na całym świecie. Natomiast asystent głosowy Xiaomi Xiao Ai zostałaktywowany na około 100 milionach urządzeń, przy czym liczba aktywnych użytkowników miesięcznieprzekracza 34 miliony.

Większe zaangażowanie deweloperów

W czasie konferencji firma Xiaomi poinformowała, że zainwestuje 100 mln juanów w stworzeniespecjalnego funduszu "Xiaomi AIoT Developer Fund", który zostanie wykorzystany do wsparciaprogramistów AI, producentów sprzętu komputerowego i firm technologicznych AI. Xiaomi IoTDeveloper Program został po raz pierwszy uruchomiony w ubiegłym roku, dając programistomzewnętrznym dostęp do platformy Mi.

Od momentu ogłoszenia programu, do platformy IoT Xiaomizostało włączonych ponad 1000 produktów innych firm. W tym czasie zgromadziła ona około 1000korporacyjnych i ponad 7000 indywidualnych programistów. Przyczyniło się to do rozwoju asystentagłosowego Xiao AI, który potrafi już wykonywać ponad 1300 poleceń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)