Xiaomi reanimuje stare telefony. Konkurencjo, uczcie się

Xiaomi reanimuje stare telefony. Konkurencjo, uczcie się

Xiaomi reanimuje stare telefony. Konkurencjo, uczcie się
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Karolina Kowasz
29.04.2021 15:34

Na przełomie kwietnia i maja ma ukazać się aktualizacja MIUI 12.5 wprowadzająca wiele nowych funkcji. Na tym jednak nie koniec, bowiem Xiaomi pracuje nad technologią, która pozwoli przyspieszyć starsze modele smartfonów.

Jak donosi Digital Chat Station, użytkownik Twittera znany z wielu przecieków na tematy sprzętowe, MIUI ma zajmować się również integracją i rozbudową pamięci. To zaś może, do pewnego stopnia, złagodzić problemy użytkowników smartfonów z małą ilością pamięci RAM.

W tym przypadku mowa o technologii pamięci wirtualnej. Zgodnie z informacjami 4pda, ideą tego rozwiązania jest przyspieszenie smartfonów z niewielką jak na dzisiejsze czasy ilością RAM-u, na przykład 3-4 GB. Technologia ta rezerwuje część dysku na plik wymiany. W ten sposób użytkownicy mogą odczuć wyraźne przyspieszenie działania starych modeli.

Serwis zwraca uwagę, że samo jądro Androida pozwala na rozszerzenie pamięci wirtualnej, jednak ta funkcja nie jest domyślnie aktywna. Co ciekawe, tego rodzaju rozwiązania były już wcześniej używane przez niektórych producentów smartfonów. Nigdy jednak nie stały się standardem.

Można domniemywać, że powszechne wprowadzenie tego rodzaju technologii znacząco zmniejszyłoby sprzedaż smartfonów. Trudno więc dziwić się, że producenci nie skupiają się nad rozwiązaniami, które mogłyby wspomóc użytkowników starszych modeli. Znacznie bardziej im na rękę jest sytuacja, w której użytkownik, zmęczony powolnym działaniem swojego telefonu, wybierze się do sklepu po nowy model.

Kiedy dokładnie Xiaomi wypuści odpowiednią łatkę aktywującą tę technologię, niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć. Prawdopodobnie tego rodzaju rozwiązanie pojawi się najpierw w testowej wersji MIUI.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)