Xiaomi XR i XS: tak wygląda chińska odpowiedź na ceny nowych iPhone'ów

Xiaomi XR i XS: tak wygląda chińska odpowiedź na ceny nowych iPhone'ów

Xiaomi XR i XS: tak wygląda chińska odpowiedź na ceny nowych iPhone'ów
16.09.2018 23:46

Na premierze nowych iPhone’ów chcą skorzystać inne firmy. Huawei przygotował serię całkiem dobrych filmików, natomiast Xiaomi zdecydowało się wprowadzić paczki składające się z kilku własnych urządzeń. Każda paczka jest sprzedawana w cenie zbliżonej do ceny smartfona Apple. Warto zauważyć, że nawet już za cenę iPhone’a Xr, będącego najtańszym tegorocznym smartfonem Apple, można kupić kilka dobrych produktów z logo Xiaomi.

Trzeba przyznać, że Xiaomi wpadło na naprawdę dobry pomysł. Z drugiej jednak strony, przyglądając się produktom z paczek, wyraźnie widać jaką firmą inspiruje się Xiaomi. Wówczas próba śmiania się z Apple może stracić na atrakcyjności. No cóż, chiński producent nigdy nie ukrywał, że kocha się w wyglądzie urządzeń Apple i iOS-a. Klientom to jednak raczej nie przeszkadza. W końcu w niskiej cenie otrzymują dobre produkty, które pod względem wizualnym prezentują się bardzo dobrze. Ponadto nakładka MIUI na Androida uważana jest za jedną z najlepszych.

Wspomniane paczki otrzymały nazwy po nowych iPhone’ach. Pierwszy przygotowany zestaw to Xiaomi XR, który oczywiście składa się z kilku urządzeń Xiaomi, których łączna cena jest zbliżona do ceny taniego iPhone’a. Paczka zawiera więc smartfona Xiaomi Mi 8 SE, 12,5-calowego laptopa Mi Notebook Air, opaskę Mi Band 3 i słuchawkę Bluetooth.

Obraz

Kolejna paczka Xiaomi XS, jak sama nazwa wskazuje, celuje w iPhone’a XS. Dokładniej to w podstawowy wariant z 64 GB pamięci na pliki. Zestaw przygotowany przez chińską firmę tym razem składa się z: smartfona Mi MIX 2S, 13,3-calowego laptopa Mi Notebook Air, opaski Mi Band 3 oraz słuchawki Bluetooth.

Obraz

Na końcu znajduje się najdroższa paczka Xiaomi XS Max. Złożona jest ona z urządzeń, które łącznie kosztują podobnie do największego z tegorocznych iPhone’ów. Osoby, które zdecydują się na zestaw XS Max, dostaną: smartfona Xiaomi Mi 8, wydajnego laptopa Mi Notebook Pro, opaskę Mi Band 3 i słuchawki Bluetooth.

Obraz

Niestety, paczki skierowane są na rynek chiński. W związku z tym odnoszą się do ceny iPhone’ów w Państwie Środka. Warto jednak przypomnieć cennik Apple w Polsce. Najtańszy z tegorocznych iPhone’ów został wyceniony na 3729 zł. Za model XS należy zapłacić 4979 zł za wersję z 64 GB. Z kolei iPhone XS Max z 6,5-calowy wyświetlaczem to wydatek aż 5479 zł. Klienci Apple dużo wydadzą także na ewentualną naprawę nowych iPhone’ów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)