Xiaomi zaczęło blokować Usługi Google w Chinach

Xiaomi zaczęło blokować Usługi Google w Chinach

Xiaomi zaczęło blokować Usługi Google w Chinach
Piotr Urbaniak
02.02.2021 12:59

Producent nie ujawnia powodów tej decyzji, ale przyznaje, że instalacja Google Mobile Services na niektórych smartfonach w Chinach może być niemożliwa.

Trudność z instalacją Google Mobile Services pojawiła się dla niektórych użytkowników z Chin po wydaniu oprogramowania MIUI 12.5, donosi serwis 4PDA. Jak czytamy, właściciele smartfonów takich jak Redmi K30 Ultra czy Redmi 10X 5G natrafiają na błąd systemowy, który skutecznie uniemożliwia im korzystanie z Usług Google.

Należy jednakowoż zauważyć, że są to modele, które na rynek zostały dostarczone bez GMS, ale dotąd udawało się nadrobić ten brak własnym sumptem.

Cios dla nieoficjalnych importerów

Xiaomi nie podaje przyczyn swojej decyzji, ale można się domyślić, że chodzi o swoiste ugłaskanie zarówno amerykańskiego potentata, jak i lokalnych władz. Google w swojej pierwotnej wersji jest na rynku chińskim zakazany, podobnie jak jego biblioteka usługowa. Zaradni użytkownicy wykorzystywali VPN-y, działając jednak wbrew prawu i licencji.

Jeśli niniejsza zmiana dotknie kogoś w Europie, to mowa jedynie o ludziach, którzy sprowadzali telefony z Chin, licząc na niższą cenę. Niemniej w takim wypadku instalacja europejskiego ROM-u i tak powinna rozwiązać sprawę. Oczywiście pod warunkiem, że takowe oprogramowanie dla danego telefonu istnieje, bo z tym już, nie ukrywajmy, bywa różnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)