Xiaomi zaliczyło wstydliwą wpadkę: fani wolą Androida bez nakładki MIUI

Xiaomi zaliczyło wstydliwą wpadkę: fani wolą Androida bez nakładki MIUI

Xiaomi zaliczyło wstydliwą wpadkę: fani wolą Androida bez nakładki MIUI
Oskar Ziomek
12.02.2018 12:27

Urządzenia chińskiego Xiaomi cieszą się coraz większą popularnością. Choć producent nie zajmuje się wyłącznie smartfonami, to one stanowią temat numer jeden. Jeszcze nie tak dawno temu Xiaomi wyposażało swoje smartfony z Androidem wyłącznie w autorską nakładę MIUI, jednak przełom pojawił się, gdy na rynek wypuszczono model Mi A1 wyposażony w Androida Oneczysty system, bez nakładek.

Producent postanowił wejść w interakcję ze swoimi użytkownikami. Na Twitterze pojawiła się ankieta, w której mieli zdecydować, czy wolą rozbudowane MIUI 9, czy też Androida bez nakładek, który oferowany jest przez Xiaomi na razie wyłącznie w modelu Mi A1. Szybko okazało się, że walka jest dość wyrównana, a ostatecznie to Android One o kilka procent wyprzedził MIUI. Producent liczył niewątpliwie na inne wyniki – ankieta niespodziewanie z Twittera zniknęła, choć oczywiście użytkownicy zdążyli uwiecznić niekorzystny dla Xiaomi wynik na zrzutach ekranu:

— Raju PP (@rajupp) 9 lutego 2018Wszystko wskazuje więc na to, że większość użytkowników ceni Xiaomi za stosunek ceny do jakości, czy wydajność, ale autorskie MIUI nie przypada im do gustu w zestawieniu z Androidem One. Warto zwrócić uwagę, że MIUI gości w znakomitej większości modeli marki od lat, a Android One zyskuje swoją popularność wyłącznie dzięki Mi A1.

Gdyby Xiaomi chciało zasugerować się wynikami usuniętej przez siebie ankiety, w przyszłości powinno pomyśleć o większej liczbie smartfonów bez autorskiej nakładki. A na to teoretyczna szansa może być już na dniach, bowiem 14 lutego zaprezentowane zostanie nowe urządzenie.

W praktyce jednak upłynie zapewne jeszcze sporo czasu, nim producent będzie miał w swojej ofercie przynajmniej tyle samo modeli z Androidem One, co z MIUI. Tymczasem, mając na uwagę usunięcie ankiety z Twittera, ciekawi jesteśmy Waszej opinii dokładnie w tym samym temacie: MIUI 9 czy Android One? Zapraszamy do wzięcia udziału w poniższej ankiecie – nie usuniemy jej, bez względu na wynik :)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (189)