Xiaomi zaliczyło wstydliwą wpadkę: fani wolą Androida bez nakładki MIUI

Xiaomi zaliczyło wstydliwą wpadkę: fani wolą Androida bez nakładki MIUI12.02.2018 12:27
Xiaomi zaliczyło wstydliwą wpadkę: fani wolą Androida bez nakładki MIUI

Urządzenia chińskiego Xiaomi cieszą się coraz większą popularnością. Choć producent nie zajmuje się wyłącznie smartfonami, to one stanowią temat numer jeden. Jeszcze nie tak dawno temu Xiaomi wyposażało swoje smartfony z Androidem wyłącznie w autorską nakładę MIUI, jednak przełom pojawił się, gdy na rynek wypuszczono model Mi A1 wyposażony w Androida Oneczysty system, bez nakładek.

Producent postanowił wejść w interakcję ze swoimi użytkownikami. Na Twitterze pojawiła się ankieta, w której mieli zdecydować, czy wolą rozbudowane MIUI 9, czy też Androida bez nakładek, który oferowany jest przez Xiaomi na razie wyłącznie w modelu Mi A1. Szybko okazało się, że walka jest dość wyrównana, a ostatecznie to Android One o kilka procent wyprzedził MIUI. Producent liczył niewątpliwie na inne wyniki – ankieta niespodziewanie z Twittera zniknęła, choć oczywiście użytkownicy zdążyli uwiecznić niekorzystny dla Xiaomi wynik na zrzutach ekranu:

— Raju PP (@rajupp) 9 lutego 2018Wszystko wskazuje więc na to, że większość użytkowników ceni Xiaomi za stosunek ceny do jakości, czy wydajność, ale autorskie MIUI nie przypada im do gustu w zestawieniu z Androidem One. Warto zwrócić uwagę, że MIUI gości w znakomitej większości modeli marki od lat, a Android One zyskuje swoją popularność wyłącznie dzięki Mi A1.

Gdyby Xiaomi chciało zasugerować się wynikami usuniętej przez siebie ankiety, w przyszłości powinno pomyśleć o większej liczbie smartfonów bez autorskiej nakładki. A na to teoretyczna szansa może być już na dniach, bowiem 14 lutego zaprezentowane zostanie nowe urządzenie.

W praktyce jednak upłynie zapewne jeszcze sporo czasu, nim producent będzie miał w swojej ofercie przynajmniej tyle samo modeli z Androidem One, co z MIUI. Tymczasem, mając na uwagę usunięcie ankiety z Twittera, ciekawi jesteśmy Waszej opinii dokładnie w tym samym temacie: MIUI 9 czy Android One? Zapraszamy do wzięcia udziału w poniższej ankiecie – nie usuniemy jej, bez względu na wynik :)

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (189)