Xiaomi zapominając o wytrzymałości pozbywa się ramek

Strona głównaXiaomi zapominając o wytrzymałości pozbywa się ramek
04.02.2015 19:34
Xiaomi zapominając o wytrzymałości pozbywa się ramek

Nowy flagowy smartfon Xiaomi zostanie pozbawiony bocznych ramek, ekran będzie zajmował powierzchnię od lewej do prawej krawędzi. Niestety za niesamowity wygląd możemy zapłacić wytrzymałością, upadek z nawet niewielkiej wysokości może skończyć się tragicznie.

Smartfony popularnych w Europie i Stanach Zjednoczonych producentów powoli stają się nudne. Nowe modele przynoszą głównie większą wydajność, lepszy wyświetlacz, czy kamerę oferującą więcej megapikseli. Pewnym wyjątkiem jest Samsung Galaxy Note Edge, w którym zastosowano zachodzący na jedną z krawędzi ekran. Natomiast w innych modelach Samsunga nie znajdziemy nic naprawdę nietypowego, aktualnie Koreańczycy starają się poprawić jakość wykonania i nakładkę na Androida. HTC prawdopodobnie kończy swoje eksperymenty z kamerami, a Sony ciągle tworzy podobne modele, w których stosuje tylko lepsze podzespoły. Więcej emocji dostarczają nam chińscy producenci, chociażby za sprawą wyjątkowo smukłego Ivvi K1 Mini lub pozbawionego bocznych ramek nowego flagowca od Xiaomi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do sieci wyciekły zdjęcia prezentujące najnowszego smartfona Xiaomi. Prawdopodobnie jest to nowy flagowy model – Mi5. Będzie on posiadał wyświetlacz pozbawiony bocznych ramek, a więc ekran będzie zajmował powierzchnię od prawej do lewej krawędzi. Na froncie zobaczymy tylko dwa paski, górny na którym znajdzie się przednia kamera wraz z głośnikiem do rozmów oraz dolny z przyciskami systemowymi. Mi5 prezentuje się bardzo dobrze, ale pozbycie się ramek może okazać się niezbyt dobrym pomysłem. Upadek dla szklanego ekranu może skończyć się tragicznie, brak dodatkowej, nawet niewielkiej warstwy chroniącej, znacząco zwiększa ryzyko uszkodzenia. Uchwycony na zdjęciach Xiaomi ma oferować również specyfikację godną prawdziwego flagowca, we wnętrzu znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810, 3 lub nawet 4 GB RAM, a ekran zaoferuje rozdzielczość QHD. Dodatkowo pojemna bateria ma zapewnić długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Nowe smartfony Xiaomi prezentują się coraz lepiej, a dodatkowo oferowane są w atrakcyjnych cenach. W przypadku tej firmy nie możemy już mówić, że produkuje ona urządzenia dorównujące tym od Samsunga, HTC, czy Apple, ale powinniśmy zacząć mówić, że tworzy sprzęt równie dobry, a w pewnych aspektach bardziej interesujący. Niestety Mi5 prawdopodobnie oficjalnie nie trafi do Polski.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)