Xiaomi zgłasza patent na zwijany smartfon

Xiaomi zgłasza patent na zwijany smartfon

Xiaomi zgłasza patent na zwijany smartfon
Źródło zdjęć: © GETTY | Barcroft Media
Karolina Kowasz
12.05.2021 11:27

Zwijany smartfon mógłby być ciekawym rozwiązaniem. Sprzęt bez problemu mieściłby się do kieszeni, a do tego ekran byłby zabezpieczony przed zarysowaniami. Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi ma podobne zdanie, bo zgłosiło patent na taki sprzęt.

Jak donosi serwis 4pda, opatentowany projekt smartfona ma kształt walca z wbudowanym inteligentnym głośnikiem. Wysuwany, elastyczny ekran, może przywodzić na myśl rolkę kliszy do aparatu. Po zwinięciu całe urządzenie staje się bardzo łatwe w transporcie, a do tego jest zabezpieczone przed uszkodzeniami.

Obraz
© 4pda

Niestety nie wiadomo jakie są szczegóły techniczne tego projektu. Pozostaje zupełną niewiadomą czy urządzenie tego rodzaju mogłoby zostać jednym z przyszłych flagowców Xiaomi czy raczej stałoby się gadżetem dla fanów ciekawych rozwiązań.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2] Źródło zdjęć: © 4pda

Póki co cały projekt jest najprawdopodobniej w fazie papierowego projektu. W sferze domysłów pozostaje kwestia czy Xiaomi próbowało już zbudować tego rodzaju smartfon i czy próba była pomyślna. Można jednak zakładać, że skoro firma zdecydowała się na zgłoszenie patentu, to wyprodukowanie go jest faktycznie możliwe i zostało sprawdzone przez inżynierów Xiaomi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)