Xiaomi zmienia logo i właśnie chce ci ukraść 6 minut z życia

Xiaomi zmienia logo i właśnie chce ci ukraść 6 minut z życia

Xiaomi zmienia logo i właśnie chce ci ukraść 6 minut z życia
Piotr Urbaniak
30.03.2021 14:39, aktualizacja: 30.03.2021 14:52

Dlaczego ukraść? – zapytacie. Bo tyle właśnie producent z Pekinu potrzebuje, aby opowiedzieć o zaokrągleniu rogów kwadratu.

Xiaomi ma nowe logo, i to nie byle jakie. Stworzył je bowiem sam Kenya Hara, znany japoński grafik i projektant, którego książki znajdują się wśród etatowych podręczników do estetyki czy teorii projektowania. Brzmi to spektakularnie, przyznajcie. Aż chciałoby się to arcydzieło wydrukować i nosić z dumą niczym klasyczną łyżwę na butach, prawda?

Cóż, kwestię anturażu zabezpieczył już sam producent, bo przedstawił... okolicznościową torbę zakupową. Słowem, przywiązanie do Xiaomi można teraz manifestować na całego.

350275904951642049

O ile tylko ktoś nie poczuje się urażony, że nowe logo to tak naprawdę stare logo, lecz z zaokrąglonymi rogami. Choć trzeba oddać producentowi, że wygładził też czcionkę, co, jak podkreśla Hara, obrazuje dynamizm rynku elektroniki.

Obszerna historia nowego logotypu Xiaomi powyżej, a w niej m.in. trochę o matematyce i sztuce. I nie, to ponoć nie jest drwina ze świata artystów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)