YouTube na Androida dostanie nowe ustawienia jakości filmów. Pomogą oszczędzać dane

YouTube na Androida dostanie nowe ustawienia jakości filmów. Pomogą oszczędzać dane26.03.2020 18:16
YouTube na Androida dostanie nowe ustawienia filmów, fot. Pixabay
YouTube na Androida dostanie nowe ustawienia filmów, fot. Pixabay

Aplikacja YouTube'a na Androida, a w przyszłości zapewne także na iOS-a, może zostać wkrótce zaktualizowana o nowe ustawienia filmów. Chodzi o możliwość wskazania preferowanej jakości odtwarzania, co ma wpływ choćby na zużycie danych w przypadku przebywania poza zasięgiem Wi-Fi. Obecnie ustawienia te są bardziej ubogie i mniej precyzyjne.

Na nadchodzące zmiany zwrócił uwagę zespół z XDA Developers, który przeanalizował plik APK YouTube'a na Androida. Wśród łańcuchów znaków znaleziono teksty, które zasugerowały przygotowania do wdrożenia nowych ustawień związanych z domyślną jakością odtwarzanych filmów. Niedługo później domysły zostały dodatkowo potwierdzone na Twitterze przez Jane Manchun Wong zajmującą się inżynierią wsteczną.

Nowe ustawienia w aplikacji mają pozwolić użytkownikom wskazać, w jakiej jakości chcą domyślnie odtwarzać filmy, niezależnie dla połączenia przez Wi-Fi oraz sieć komórkową. Obecnie możliwe jest co najwyżej włączenie trybu oszczędzania danych poza zasięgiem Wi-Fi, a w innych przypadkach filmy odtwarzają się z najwyższą dostępną jakością, która jest osiągalna przy zachowaniu płynności odtwarzania.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy nowe ustawienia miałyby pojawić się w aplikacji. Trudno też jednoznacznie stwierdzić, czy ich implementacja jest powiązana z wprowadzonymi niedawno ograniczeniami domyślnej jakości filmów na YouTubie w związku ze wzmożonym zainteresowaniem serwisem przez koronawirusa.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)