YouTube na Androida dostanie nowe ustawienia jakości filmów. Pomogą oszczędzać dane

YouTube na Androida dostanie nowe ustawienia filmów, fot. Pixabay
YouTube na Androida dostanie nowe ustawienia filmów, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

26.03.2020 18:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja YouTube'a na Androida, a w przyszłości zapewne także na iOS-a, może zostać wkrótce zaktualizowana o nowe ustawienia filmów. Chodzi o możliwość wskazania preferowanej jakości odtwarzania, co ma wpływ choćby na zużycie danych w przypadku przebywania poza zasięgiem Wi-Fi. Obecnie ustawienia te są bardziej ubogie i mniej precyzyjne.

Na nadchodzące zmiany zwrócił uwagę zespół z XDA Developers, który przeanalizował plik APK YouTube'a na Androida. Wśród łańcuchów znaków znaleziono teksty, które zasugerowały przygotowania do wdrożenia nowych ustawień związanych z domyślną jakością odtwarzanych filmów. Niedługo później domysły zostały dodatkowo potwierdzone na Twitterze przez Jane Manchun Wong zajmującą się inżynierią wsteczną.

Nowe ustawienia w aplikacji mają pozwolić użytkownikom wskazać, w jakiej jakości chcą domyślnie odtwarzać filmy, niezależnie dla połączenia przez Wi-Fi oraz sieć komórkową. Obecnie możliwe jest co najwyżej włączenie trybu oszczędzania danych poza zasięgiem Wi-Fi, a w innych przypadkach filmy odtwarzają się z najwyższą dostępną jakością, która jest osiągalna przy zachowaniu płynności odtwarzania.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy nowe ustawienia miałyby pojawić się w aplikacji. Trudno też jednoznacznie stwierdzić, czy ich implementacja jest powiązana z wprowadzonymi niedawno ograniczeniami domyślnej jakości filmów na YouTubie w związku ze wzmożonym zainteresowaniem serwisem przez koronawirusa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)