YouTube na Androida wkrótce z automatycznym odtwarzaniem

YouTube na Androida wkrótce z automatycznym odtwarzaniem

YouTube na Androida wkrótce z automatycznym odtwarzaniem
Oskar Ziomek
12.10.2017 17:02

W Sieci pojawiają się głosy, zgodnie z którymi Google testuje funkcję automatycznego odtwarzania filmów w aplikacji YouTube na Androidzie. Podczas przewijania listy filmów na stronie głównej, pierwsze widoczne wideo na liście jest automatyczne uruchamiane. Jest jednak i dobra wiadomość, bowiem już teraz wiadomo, że autoodtwarzanie będzie można wyłączyć w ustawieniach.

Źródłem informacji jest serwis Android Central. Funkcja autoodtwarzania pozostaje na razie w fazie testów, co może sugerować jej kiepska dostępność: mimo instalacji najnowszej wersji aplikacji, nawet w formie pliku APK, automatyczne odtwarzanie nie pojawia się u każdego. Gdy się już jednak pojawi i będzie przeszkadzać, wystarczy zajrzeć do ustawień, by funkcję dezaktywować.

Ustawienia autoodtwarzania w mobilnym YouTubie, źródło: Android Central
Ustawienia autoodtwarzania w mobilnym YouTubie, źródło: Android Central

Jak widać, tutaj znajdziemy możliwość całkowitego wyłączenia lub ograniczenia działania funkcji tylko do sytuacji, w których jesteśmy w zasięgu sieci Wi-Fi. To drugie rozwiązanie z pewnością spodoba się osobom, którym automatyczne odtwarzanie przypadnie do gustu, a jednocześnie chciałyby oszczędzać pakiet danych, gdy korzystają z YouTube'a poza domem.

Automatyczne odtwarzanie filmów pojawia się ostatnio w coraz większej liczbie aplikacji i usług, zazwyczaj budząc negatywne emocje użytkowników. W tym przypadku jednak wszystko wskazuje na to, że w razie potrzeby funkcję będzie można bez problemu wyłączyć. Pozostaje więc poczekać na zakończenie testów i samodzielne zdecydować o przydatności tego rozwiązania, gdy funkcjonalność trafi już do wszystkich użytkowników Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)