YouTube na najnowszych iPhone'ach odtwarza już filmy w HDR

YouTube na najnowszych iPhone'ach odtwarza już filmy w HDR11.05.2018 15:00
YouTube na najnowszych iPhone'ach odtwarza już filmy w HDR

Aplikacja YouTube na smartfonach z systemem iOS otrzymała właśnie ważną aktualizację. Uaktywnia ona możliwość odtwarzania filmów HDR na iPhonach 8, 8 Plus oraz jubileuszowym iPhonie X. Użytkownicy najnowszych smartfonów Apple mogą więc od teraz cieszyć się wysoką rozpiętością tonalną w filmach; właściwie przygotowane nagrania będą się wówczas cechować wyższym kontrastem i żywszymi kolorami.

Co istotne, by korzystać z nowych ustawień jakości nie trzeba w zasadzie nic robić. Wśród opcji rozdzielczości podczas odtwarzania filmu na YouTubie pojawiają się nowe ustawienia, które pozwalają włączyć tryb HDR. Jeśli jednak użytkownik korzysta z automatycznej opcji, wysoka rozpiętość tonalna zostanie automatycznie uruchomiona.

HDR wśród ustawień jakości filmów w YouTubie. Źródło: MacRumors.
HDR wśród ustawień jakości filmów w YouTubie. Źródło: MacRumors.

Warto zwrócić uwagę, że HDR dotyczy wyłącznie sposobu zarządzania kolorami i nie ma związku z rozdzielczością. Z tego powodu przy kiepskiej jakości połączenia z Siecią i konieczności korzystania z niższych rozdzielczości filmów, mimo to z trybu HDR można skorzystać. Naturalnie jednak najlepsze efekty wizualne będzie można osiągnąć w parze z najwyższą rozdzielczością.

Filmów w HDR na YouTubie nie brakuje. Większość z nich tematyką związana jest z przyrodą, głównie krajobrazami. Aby wyświetlić jeden z takich filmów, najprościej będzie w wyszukiwarce filmów na YouTubie wpisać właśnie HDR. Jednym z krótszych filmów pokazowych jest The World in HDR in 4K – to nagranie w rozdzielczości 2160p dostępne także w 60 klatkach na sekundę.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)