YouTube Originals. Filmy i seriale w sekcji obejrzysz za darmo, ale jest w tym haczyk

YouTube Originals. Filmy i seriale w sekcji obejrzysz za darmo, ale jest w tym haczyk

YouTube Originals. Filmy i seriale w sekcji obejrzysz za darmo, ale jest w tym haczyk
Piotr Urbaniak
19.08.2019 22:29

Jedną z unikatowych cech płatnej subskrypcji YouTube'a był dostęp do sekcji YouTube Originals, gdzie publikowane są autorskie filmy i seriale tworzone specjalnie dla Google'a, takie jak cykl "Scare PewDiePie". Jak informuje firma z Mountain View, wkrótce cały materiał zostanie upubliczniony, a rzeczone treści trafią również do właścicieli darmowych kont.

YouTube Originals pojawią się dla wszystkich już 24 września. Nie oznacza to jednak, że zrezygnowano tym samym z płatnej usługi YouTube Premium. Abonament będzie dostępny w dalszym ciągu, tyle że zaoferuje nieco okrojony zestaw benefitów.

Oglądając produkcje Google'a, regularni użytkownicy będą raczeni przerywnikami reklamowymi. Do tego nie zobaczą niektórych scen, a daty publikacji kolejnych materiałów zostaną opóźnione względem YouTube Premium. Nie ma też mowy o minimalizacji aplikacji YouTube'a przy planie bezpłatnym, czyli największy mankament wersji darmowej pozostaje nienaruszony.

Official Cobra Kai Trailer - The Karate Kid saga continues

Miał być Netflix, a wyszło, jak wyszło

Sekcja YouTube Originals zadebiutowała w 2016 roku, równolegle z wdrożeniem płatnej subskrypcji, zwanej ówcześnie YouTube Red. Wstępnie zapowiadała się jako konkurencja dla serwisów strumieniowania filmów, jak Netflix czy HBO GO. Szybko okazało się jednak, że Google'owi brakuje potencjału producenckiego. Skończyło się masą bezpłciowych seriali z wyjątkami, które policzyć można na palcach saper: "Cobra Kai", "Youth and Consequences", może "Impulse".

Nic dziwnego, że potencjalni odbiorcy nie poczuli się przekonani. Nie pozostało więc nic innego, jak spróbować zarobić na reklamach. Na darmowe treści skusi się zapewne więcej osób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)