YouTube pozbędzie się łapek w dół? Ta zmiana mogłaby wzbudzić wiele kontrowersji

YouTube pozbędzie się łapek w dół? Ta zmiana mogłaby wzbudzić wiele kontrowersji

fot. Olly Curtis/Future via Getty Images
fot. Olly Curtis/Future via Getty Images
31.03.2021 15:50

YouTube właśnie testuje wprowadzenie nowego systemu reakcji na filmiki. Bez "łapek w dół". To odpowiedź na prośby twórców zawartości, którzy skarżyli się na masowe akcje zostawiania negatywnych reakcji.

Jeśli owe zmiany zostaną dobrze przyjęte, jest spora szansa na to, że YouTube wprowadzi je na dobre. Mogłoby to zmienić sposób, w jaki masowy odbiorca reaguje na oglądane treści.

Nie wiadomo, kto jednak stoi za lobbowaniem tej zmiany - czy pojedynczy YouTuberzy, czy może gigantyczne korporacje, które są niezadowolone z negatywnego PR.

"Łapki w dół" mogą być z jednej strony formą nękania twórców, którzy są nielubiani w pewnych kręgach. Z drugiej - jest to także forma wyrażenia publicznego niezadowolenia z jakiegoś produktu. Doskonałym przykładem tego drugiego scenariusza jest zwiastun gry "Call of Duty: Infinite Warfare" z trzema milionami negatywnych reakcji.

Internet lubi jednak żyć własnym życiem, a nawet jeśli mają niekiedy konstruktywną wartość (jak w przypadku "Call of Duty"), negatywne reakcje można bardzo łatwo nadużywać i stworzyć toksyczne środowisko.

Obecnie testowane rozwiązanie YouTube pozwala jednak zobaczyć, ile dany filmik uzyskał "łapek w dół". Taką informację mogą zobaczyć wyłącznie jego twórcy z poziomu panelu.

Z nowego systemu wyświetlania reakcji mogą skorzystać losowo wybrani przez YouTube użytkownicy i twórcy. Jest on dostępny w kilku wariantach.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)