YouTube Red: zero reklam, muzyka bez ograniczeń i ta nazwa…

YouTube Red: zero reklam, muzyka bez ograniczeń i ta nazwa…28.09.2015 11:06
YouTube Red: zero reklam, muzyka bez ograniczeń i ta nazwa…

Czy jesteś w stanie sięgnąć do portfela by pozbyć się reklam z YouTube'a? A jeśli będziesz mógł też słuchać muzyki bez ograniczeń?

Najnowsze doniesienia mówią o uruchomieniu płatnej i wolnej od reklam wersji serwisu 22 października i cenie 10 dolarów za miesiąc. Abonament łączyłby zalety serwisu filmowego z ofertą Google Play Music Unlimited, więc pozwalałby nie tylko oglądać bez reklam, ale i słuchać muzyki bez ograniczeń i zapisywać utwory do odtwarzania offline. Wyjątkowo tym razem najciekawsza jest jednak nazwa usługi – YouTube Red – niebezpiecznie bliska nazwie innego serwisu z filmami i bez reklam.

O tej usłudze słychać od czerwca, kiedy to w nowych warunkach korzystania z serwisu pojawił się zapis o „wersji bez reklam dostępnej za miesięczną opłatą”. Do twórców należących do YouTube Partner Program rozesłane zostały e-maile z prośbą o zaakceptowanie nowych warunków korzystania z serwisu jeszcze przed 22 października. Jeśli twórcy tego nie zrobią, ich filmy tego dnia zmienią widoczność na „prywatne”. Po zaakceptowaniu warunków filmy znów będą widoczne dla wszystkich.

350143257235515329

Oczywiście nie oznacza to, że 22 października ruszy płatny YouTube, ale jest to bardzo prawdopodobne. Na początku usługa będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Za 10 dolarów użytkownicy mają mieć dostęp do YouTube Red, a także wszystkich dobrodziejstw Play Music Unlimited, który kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie (w Polsce 19,99 zł). Oferta jest więc ciekawa – chcący słuchać muzyki dostaną od razu YouTube'a bez reklam, a miłośnicy filmów będą mogli też posłuchać. W związku z tym prawdopodobnie Google Play Music Unlimited i YouTube Music Key zostaną wycofane z oferty, a zastąpi je YouTube Red.

Abonament nie ma mieć wpływu na dostępność płatnych kanałów i wypożyczanie filmów.

Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie podczas konferencji 29 września, kiedy to mamy zobaczyć nowego Nexusa. Prawdopodobnie YouTube Red będzie uzupełnieniem Chromecastów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)