YouTube wypożyczalnią filmów?

YouTube wypożyczalnią filmów?

Redakcja
03.09.2009 13:15

Poważne źródła ze Stanów sugerują, że serwis YouTube przymierza się do uruchomienia nowej usługi – wypożyczalni filmów online.

Informacja ta pojawiła się w dzisiejszym wydaniu Wall Street Journal. Google rzekomo już teraz prowadzi rozmowy z wielkimi wytwórniami filmowymi. Firma chce namówić branżowych gigantów takich jak Lions Gate, Sony, Metro-Goldwyn-Mayer czy Warner Bros na odpłatnie udostępnianie filmów za pośrednictwem swojej witryny - YouTube.

Macrumors.com dodaje, że na razie nie wiadomo kiedy nowa usługa miałaby zostać uruchomiona jednak najpierw należy się spodziewać wdrożenia trzymiesięcznego okresu próbnego. Koszty filmów miałyby być uzależnione od indywidualnych ustaleń z wytwórniami. Przykładowa opłata za obejrzenie jednej produkcji oscylować ma w granicach czterech dolarów. Macrumors spekuluje także, że niektóre filmy mogłyby być udostępniane za darmo wraz z reklamami. Taka usługa na pewno cieszyłaby się dużą popularnością.

Nowa inicjatywa Google zdaje się być odpowiedzią na rozszerzanie usług przez iTunes od Apple. Firma rozpoczęła udostępnianie filmów i wybranych programów rozrywkowych za pośrednictwem swojej aplikacji w styczniu zeszłego roku. Teraz szykuje się jej godny konkurent.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)