YouTube zwiększa długość filmów o połowę

YouTube zwiększa długość filmów o połowę

Wojciech Cybulski
29.07.2010 21:17

Limit długości filmów, które każdy użytkownik umieścić w serwisie YouTube został zwiększony z 10 do 15 minut - czytamy na oficjalnym blogu YouTube.

Ograniczenie długości filmów do 10 minut było obecne w YouTube od dość dawna. Wielu użytkowników serwisu narzekało, że przez takie ograniczenia muszą oni dzielić swoje kilkunastominutowe nagrania na dwie części. Zwiększenie długości filmów do 15 minut sprawi, że dłuższe produkcje będzie trzeba dzielić na mniej części, zaś krótsze nagrania będzie można przesłać do serwisu w całości. Dlaczego dopiero teraz YouTube zdecydował się zwiększyć limit długości filmów? Przedstawiciele serwisu wyjaśniają, że musieli rozwinąć narzędzia kontroli treści przydatne dla właścicieli praw autorskich. Obecnie zarządzanie klipami w YouTube jest o wiele łatwiejsze za sprawą zastosowania systemu Content ID, który pozwala na szybkie, automatyczne wykrywanie nagrań łamiących prawo autorskie.

Google ma nadzieje, że zwiększenie limitu długości filmów w serwie YouTube pozwoli użytkownikom na tworzenie jeszcze ciekawszych, bardziej innowacyjnych produkcji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)