Z Blikiem pieniądze wypłacisz już w ponad połowie polskich bankomatów

Z Blikiem pieniądze wypłacisz już w ponad połowie polskich bankomatów

24.07.2015 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W lutym tego roku rozpoczęło się działanie system płatności BLIK. Od tego czasu Polacy, będący klientami różnych banków, mogą łatwo i wygodnie wypłacać pieniądze z bankomatów czy realizować transakcje tylko dzięki swojemu smartfonowi. Dziś sieć zwiększyła się o kolejne tysiące punktów, w których portfel z kartą kredytową nie będzie już potrzebny do wypłaty środków.

Korzystanie z Blika nie jest szczególnie skomplikowane, ani czasochłonne. Sprowadza się do zainstalowania aplikacji mobilnej danego banku oraz aktywacji usługi (w niektórych przypadkach do potwierdzenia złożenia dyspozycji konieczny będzie telefon od konsultanta banku). Weryfikacja transakcji odbywa się za pomocą jednorazowych kodów i trzeba przyznać, że wypłaty przebiegają błyskawicznie, w zasadzie bez jakichkolwiek opóźnień. Teraz będą jeszcze prostsze.

Obraz

Wszystko to za sprawą nawiązania współpracy pomiędzy firmą Polski Standard Płatności oraz Euronet Polska. W jej wyniku dzięki Blikowi będzie można wypłacać środki w kolejnych bankomatach, których liczbę szacuje się na około 6 tysięcy. Euronet posiada największą w Polsce sieć niezależnych bankomatów, przez co – jak informuje Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności – BLIK jest obsługiwany już przez ponad połowę bankomatów w Polsce. Euronet nie pobiera za transakcję żadnych prowizji.

Procedura wypłaty środków w bankomatach Euronetu nie odbiega od tych obsługiwanych przez inne firmy. Po uruchomieniu aplikacji swojego banku, należy wpisać wygenerowany tam czterocyfrowy jednorazowy kod w bankomacie i potwierdzić go na smartfonie. Po pozytywnej weryfikacji dojdzie do wypłaty, możliwe jest także wydrukowanie potwierdzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (51)
Zobacz także