Za bilet na rejs LOT-u zapłacisz także w bitcoinach

Za bilet na rejs LOT‑u zapłacisz także w bitcoinach

Za bilet na rejs LOT-u zapłacisz także w bitcoinach
04.08.2015 16:24

Polskie Linie Lotnicze LOT jako jeden z pierwszych przewoźnikówna świecie, ogłosił, że za bilety na jego loty będzie możnazapłacić bitcoinami. Na stronie internetowej linii pojawił sięlogotyp sieci Bitcoin. Oznacza to jednak mniej, niż można byłobysię spodziewać.

LOT nie rozlicza bowiem płatności w kryptowalucie. Klient podczasrezerwacji wybiera płatność w złotych, dolarach lub euro idopiero na końcowym etapie może przeliczyć te fiducjarne waluty doniezależnych od banków centralnych bitcoinów. Dla firmy chodziwięc przede wszystkim o stworzenie nowego kanału płatności,alternatywnego względem kart kredytowych.

Obraz

Jiri Marek, dyrektor sprzedaży i dystrybucji w PLL LOTstwierdził, że jest tylko kwestią czasu, by płatnościinternetową walutą stały się tak samo popularne jak dziśkorzystanie z kart kredytowych.Obecnie polski przewoźnik już co trzeci bilet sprzedaje zapośrednictwem strony internetowej, także w wersji mobilnej ipoprzez aplikację.

Niestety nic nie wiadomo, by LOTchciał się podzielić zaoszczędzonymi na prowizjach dla operatorówkart kredytowych pieniędzmi ze swoimi klientami. W przeciwieństwiedo wielu innych biznesów internetowych, płacąc bitcoinami niedostaniemy żadnej zniżki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)