Za dużo tego Androida. Tizen pojawi się na niemal każdym urządzeniu Samsunga

Za dużo tego Androida. Tizen pojawi się na niemal każdym urządzeniu Samsunga14.06.2016 13:07
Za dużo tego Androida. Tizen pojawi się na niemal każdym urządzeniu Samsunga

Samsung nie ma zamiaru polegać wyłącznie na platformie Android, jak robi to wielu innych producentów. Południowokoreańska firma poinformowała o większym wykorzystaniu autorskiego Tizena, który to ma znaleźć się w niemal każdym oferowanym urządzeniu.

Tizen OS jest otwartym systemem operacyjnym bazującym na Linuksie. Rozwijany jest przez Samsunga oraz Intela. Znajdziemy go już w wielu urządzeniach Samsunga, instalowany jest w smartzegarkach, opaskach fitness, telewizorach, a także w smartfonach. Tizen często określany był jako alternatywa dla Androida, a nawet jako bat na Google, gdyby polityka związana z Androidem nie odpowiadała Koreańczykom.

Samsung Gear S2 – smartwatch z Tizen OS
Samsung Gear S2 – smartwatch z Tizen OS

Dla Samsunga podstawą własnego ekosystemu ma być Tizen, a nie Android. Korporacja nie chce być zbyt mocno uzależniona od Google. Autorski system operacyjny jest platformą stworzoną nie tylko z myślą o urządzeniach mobilnych, Koreańczycy chcą więc go wykorzystać w innym sprzęcie. Taka polityka w połączeniu z wysoką sprzedażą urządzeń Samsunga, powinna doprowadzić to znaczącego wzrostu udziałów Tizena na rynku. To natomiast przełoży się na zwiększenie zainteresowania platformą wśród twórców oprogramowania.

Tizen instalowany jest między innymi na tanich smartfonach. Modele z serii Z, które skierowane są na rynek indyjski sprzedały się w 64 milionach egzemplarzy, warto zwrócić uwagę, że wynik dotyczy tylko pierwszego kwartału tego roku. Pokazuje to, że Tizen jak najbardziej może być dobrą alternatywą dla Androida, przynajmniej na urządzeniach z niskiej półki cenowej.

Samsung Z – smartfon działający pod kontrolą Tizen OS
Samsung Z – smartfon działający pod kontrolą Tizen OS

Na Tizenie znajdziemy nie tylko oprogramowanie Samsunga, w sklepie z aplikacjami dostępnych jest całkiem sporo popularnych pozycji znanych z Androida. Spore zainteresowanie systemem, przełoży się na coraz bogatszą ofertę sklepu. To świetna wiadomość, Google przyda się konkurencja na rynku tańszych smartfonów. Tym bardziej, że mobilny Windows niemal odpadł z rywalizacji i dobrej alternatywy naprawdę brakuje.

Tizen OS ma być instalowany na wszystkich urządzeniach należących do Internetu Rzeczy. System operacyjny Samsunga będzie wykorzystywany w inteligentnym sprzęcie, który znajdzie się w naszych domach. Prawdopodobnie znajdziemy go w lodówkach, pralkach, a może nawet i w samochodach nowej generacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (84)