Za sprawą InPay bitcoinami zapłacisz w niemal całym polskim Internecie

Za sprawą InPay bitcoinami zapłacisz w niemal całym polskim Internecie
12.08.2015 09:48
Za sprawą InPay bitcoinami zapłacisz w niemal całym polskim Internecie

W minionym tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały otym, że zakupić można bilety na ich rejsy pośrednio za pomocąbitcoinów. Od dzisiaj zaś za sprawą InPay S.A., bitcoinami będziemożna zapłacić w większości sklepów internetowych w polskiejSieci.

W teorii nowa usługa pozwoli na opłacenie rachunku bitcoinami,zapłacenie faktur, opłacenie należności za zakupy na Allegro czyw sklepach internetowych, doładowanie kart lojalnościowych czy kartpłatniczych PayPass. Lech Wilczyński, prezes InPay S.A.,stwierdził, że już teraz można zapłacić bitcoinami za cokolwiek wInternecie. *Ta metodapłatności umożliwi zasilenie rachunku w sytuacji gdy nie możemyskorzystać z konta bankowego, a mamy przy sobie portfel Bitcoin –*stwierdził.

InPay zrobił bardzo wiele dla upowszechnienia płatnościbitcoinami w polskiej Sieci; to za sprawą tej firmy udało sięwprowadzić bitcoinowe doładowania w T-Mobile czy płatności w tejkryptowalucie w sklepie CDP.pl. Przedsiębiorców przekonało przedewszystkim przejęcie przez InPay na siebie wszystkich zagadnieńtechnicznych i ryzyka finansowego związanego z operacjami w sieciBitcoin. Płacąc bitcoinami podmiotom korzystającym z InPaya nieprzekazujemy im bitcoinów, dostają oni od operatora przelewy nakonta złotówkowe w kwocie takiej samej, jaką otrzymaliby odpłacących fiducjarną polską walutą.

Udostępnienie takiej możliwości płatności przez InPay pomożewszystkim tym, którzy z różnych powodów nie mogą korzystać zeswoich kont bankowych (np. wskutek zajęć komorniczych).Pseudonimowa transakcja, przy dochowaniu należytych środkówostrożności, może być też transakcją niemal tak anonimową, jakgotówkowa, a prowizje z nią związane są daleko niższe, niż wwypadku zastosowania tradycyjnych płatności elektronicznych.

Z tej okazji Money.pl, które jako pierwsze poinformowało oinicjatywie InPay, cytuje redaktora magazynu Enterpreneur, Barry'egoSilberta, przekonanego, że Bitcoin zniszczy pośredników wprzelewach międzynarodowych, takich jak Western Union (znane zeswojej oszałamiająco wysokiej marży). Poprzez bitcoinową płatnośćw InPay będzie można przesłać na konto bankowe w Polscerównowartość do 3 tys. zł z dowolnego miejsca na świecie, bezwysokiej prowizji i w czasie porównywalnym do przelewu krajowego.Oczywiście trzeba tu przypomnieć, że osoby chcące przesłać samebitcoiny między sobą, są w stanie przelać kwoty dowolnejwielkości, znacznie szybciej od przelewu krajowego. Kilka dni temu wten sposób dokonano transferu bitcoinów o aktualnej wartościniemal 27 mln dolarów. Operacja trwała 8 minut i kosztowała ok. 3centów.

Więcej o usługach oferowanych przez InPay znajdziecie na stroniespółki. Płatność można zrealizować przez stronę Rachunki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)