Zadania z testu IQ - rozwiązanie

Fot. Adam Staskiewicz/East News
Fot. Adam Staskiewicz/East News

09.06.2019 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotni poranek opublikowaliśmy kilka zadań z testu na inteligencję, które zaczerpnęliśmy z książki "Mózg ćwiczy" Kai Nordengen i zaprosiliśmy Was do zabawy. Teraz czas na rozwiązanie.

Obraz

Zadanie 1. Wszystkie rzędy i kolumny składają się z trójkąta, koła i kwadratu. W ostatniej kolumnie i ostatnim rzędzie występuje już koło i trójkąt, ale nie ma kwadratu. A to oznacza, że to on zastępuje znak zapytania. Prawidłowa odpowiedź to B.

Zadanie 2. To zadanie składa się z trzech figur, z których każda jest reprezentowana w każdym rzędzie i każdej kolumnie: puste koło, koło z czarną kropką i koło z krzyżem. Ostatni rząd i ostatnia kolumna mają już koło z krzyżem i koło z kropką, czyli brakuje pustego koła. Prawidłowa odpowiedź to E.

Zadanie 3. Wszystkie figury składają się z jednej pionowej kreski. W każdym rzędzie i każdej kolumnie znajdują się figury z jedną, dwiema i trzema poziomymi kreskami. W ostatnim rzędzie i ostatniej kolumnie stoją już figury z odpowiednio dwiema i trzema poziomymi kreskami, a to oznacza, że brakuje figury z jedną poziomą kreską. Prawidłowa odpowiedź to B.

Zadanie 4. Rząd 1 i kolumna 1 składają się odpowiednio z zera, jednego i dwóch wypełnionych kwadratów. Rząd 2 i kolumna 2 składają się odpowiednio z jednego, dwóch i trzech wypełnionych kwadratów. Rząd 3 i kolumna 3 składają się odpowiednio z dwóch i trzech wypełnionych kwadratów, więc brakuje figury z czterema wypełnionymi kwadratami. Prawidłowa odpowiedź to E.

Obraz

Zadanie 5. Widzimy trzy rzędy, a w każdym z nich trzy kwadraty. Jeden jest czarny, drugi biały, a trzeci jest przedzielony pionową linią . W każdym rzędzie i kolumnie znajduje się po jednym kwadracie z każdego rodzaju. Prawidłowa odpowiedź to A.

Obraz

Zadanie 6. W tym zadaniu dwie pierwsze figury po złożeniu tworzą trzecią. Szare pola, które na siebie nachodzą, usuwamy, a pozostałe dodajemy do siebie. Prawidłowa odpowiedź to B.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli bezbłędnie, gratulujemy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)