Zakończono produkcję konsoli PlayStation 2

Zakończono produkcję konsoli PlayStation 2

07.01.2013 10:21

Pod sam koniec zeszłego roku Sony przestało wysyłać PlayStation 2 do sklepów w Japonii, a teraz firma już otwarcie potwierdza, że produkcja konsoli się zakończyła. Urządzenie, które zadebiutowało w Kraju Kwitnącej Wiśni 4 marca 2000 roku, a później w listopadzie w Ameryce oraz Europie, po blisko 13 latach rozpalania umysłów graczy powoli schodzi ze sceny. Na całym świecie rozeszło się przez ten czas ponad 150 milionów sztuk sprzętu.

Obraz

Na rynku dostępnych jest w sumie przeszło 10 tysięcy tytułów na PS2. To na tej maszynie rozwinęły skrzydła trójwymiarowe odsłony serii Grand Theft Auto czy sagi Metal Gear Solid i Devil May Cry, tu zadebiutowały strzelanka Killzone, a także krwawe przygody Kratosa z God of War, jak również narodziły się popularne platformówki Ratchet & Clank z Jakiem i Daxterem. Kontynuacje Silent Hill mroziły krew w żyłach, zaś ICO oraz Shadow of the Colossus oczarowywały. Bawiły SingStary. Sprzedano dotąd ponad 1,5 miliarda gier na konsolę.

Swój długi żywot PlayStation 2 zawdzięcza nie tylko ogromnej bibliotece świetnych produkcji, ale też kilku innym czynnikom. W 2004 roku wprowadzono do sklepów odchudzoną wersję sprzętu, który od tej pory można było bez trudu wrzucić do plecaka i pójść pograć u kumpla. Gdy Microsoft po zaprezentowaniu Xboksa 360 bardzo szybko zdjął z rynku swą poprzednią konsolę, Sony postawiło PS3 obok PS2, aby ostatecznie pomóc jeszcze starszemu urządzeniu rezygnując ze wstecznej kompatybilności. Pod uwagę należy wziąć również oczywiście obniżki cen na PlayStation 2, a także (nie ma co tego kryć) prostotę przystosowania jej do pracy z kopiami oryginalnych gier.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)