Zakupy w Google Play stają się atrakcyjniejsze, aplikację zwrócimy w ciągu dwóch godzin

Zakupy w Google Play stają się atrakcyjniejsze, aplikację zwrócimy w ciągu dwóch godzin

12.09.2014 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku sierpnia informowaliśmy Was, że prawdopodobnie Google zamierza wydłużyć czas na zwrócenie zakupionej w Google Play aplikacji z 15 minut do 2 godzin. Niestety nie było wiadomo, czy firma z Mountain View zdecyduje się na wprowadzenie nowego rozwiązania. W końcu oficjalnie dowiedzieliśmy się, że zakupione w Google Play aplikacje i gry będziemy mogli zwrócić po dwóch godzinach od zakupu.

Z wydłużenia czasu pozwalającego na sprawdzenia zakupionego programu zadowoleni będą wszyscy użytkownicy. Wcześniejsze 15 minut z pewnością nie pozwalało w miarę dokładnie przyjrzeć się, nawet prostej aplikacji, co najwyżej mogliśmy sprawdzić jej podstawowe funkcje i czy w ogóle uruchamia się na naszym urządzeniu. Często po ponad kwadransie okazywało się, że aplikacja, czy też gra nie pracuje stabilnie lub nasz smartfon posiada zbyt słabe podzespoły. Niestety wówczas musieliśmy pogodzić się ze stratą nawet dość sporej sumy pieniędzy.

Obraz

Wydłużenie czasu na przetestowanie zakupionego produktu do 2 godzin, powinno przynajmniej częściowo wyeliminować ten problem. Jednak nadal może nie wystarczyć nam czasu, chociażby na sprawdzenie bardziej rozbudowanych aplikacji i gier, które często kosztują dość sporo, a w Google Play pojawia się ich coraz więcej. Mimo wszystko polityka Google dotycząca zwrotu pieniędzy i tak prezentuje się lepiej od tego co oferuje Apple i Microsoft. W przypadku Windows Phone i iOS musimy wysłać odpowiedni formularz i czekać na decyzję, która wcale nie musi być rozpatrzona pozytywnie.

W przypadku Google Play, zakupioną aplikację możemy zwrócić z poziomu smartfonu, tabletu oraz komputera. Zostanie ona usunięta z naszego urządzenia i na pewno otrzymamy zwrot wydanych pieniędzy. Sam proces jest banalnie prosty, dokładną instrukcję znajdziecie pod tym adresem. Dwie godziny na zwrot aplikacji powinny zwiększyć zainteresowanie płatnymi treściami w Google Play, teraz nie musimy obawiać się, że po kilkunastu minutach zakupiony produkt okaże się nie warty wydanych pieniędzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)