Zasady wycofywania Microsoft Points

12.06.2013 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tej jesieni, w przygotowaniu na premierę konsoli Xbox One, Microsoft ma wreszcie zamiar wycofać Microsoft Points i zastąpić płatności wymyśloną przez siebie walutą kupowaniem za normalne pieniędze. Gracze zastanawiali się, jak firma potraktuje już zgromadzone na ich kontach MSP — według opublikowanych w sieci zasad, wszystko zostanie przeliczone na korzystnych dla nas warunkach. Na liście krajów objętych zmianą jest na szczęście również Polska.

Obraz

Po powakacyjnej aktualizacji systemu Xboksa 360, jedynymi opcjami płatności za cyfrowe treści będą w naszym pięknym kraju złotówki plus specjalne karty podarunkowe. Przewalutowanie Microsoft Points nastąpi w momencie próby dokonania zakupu za punkty na koncie albo takie z kodu ze zdrapki — wtedy to „kantor” rodem z Redmond podejmie się ich przeliczenia. Trzeba jednak uwzględnić, że środki pieniężne zgromadzone tak w okresie przejściowym mają żywotność jednego roku. Dopiero te dodane później nie będą miały żadnego okresu ważności.

Microsoft Points zostaną rozliczone w walucie kraju, do którego przypisane jest konto, więc jeśli ktoś chce uniknąć płacenia w dolarach czy funtach, bo „mieszka” w USA lub Wielkiej Brytanii, powinien dokonać szybkiej migracji. Korzystający z programu Xbox LIVE Rewards oczywiście zachowają uzyskane tu środki. Zdrapki z MSP będą jeszcze obsługiwane na pewno do końca 2014 roku, potem niestety może być różnie. Nie ma naturalnie opcji wypłaty kasy, ani przelania jej na inne konto. Za abonament Gold oraz korzystanie z Xbox Music zapłacimy także wyłącznie pieniędzmi — karty podarunkowe nie dadzą nam takiej możliwości, przynajmniej z początku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także