Zdalny pulpit Windowsa dla macOS-a po aktualizacji z nowymi funkcjami

Zdalny pulpit Windowsa dla macOS-a po aktualizacji z nowymi funkcjami30.11.2017 14:48
Zdalny pulpit Windowsa dla macOS-a po aktualizacji z nowymi funkcjami

Użytkownicy macOS-a, którzy wykorzystują zdalny pulpit Windowsa mają możliwość pobrania nowej wersji aplikacji do ustanawiania połączenia – Microsoft Remote Desktop w wersji 10. Zaktualizowano w niej interfejs oraz dodano nowe funkcje: obsługę skrótów klawiaturowych oraz możliwość przekierowywania większej liczby urządzeń, a nie tylko drukarki, jak możliwe to było dotychczas.

Do listy dołącza mikrofon oraz karty smart card, jednak Microsoft zaznacza, że będą one aktywne dopiero po zalogowaniu do systemu, przez co wykorzystanie ich do uruchamiania komputera nie będzie możliwe. Nowe skróty klawiaturowe obejmują natomiast przekazywanie kombinacji odpowiedzialnych za kopiowanie, wklejanie i wycinanie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kilka modyfikacji można dostrzec w interfejsie i obsłudze. Bazując przede wszystkim na informacji zwrotnej od użytkowników, wprowadzono w nich cztery główne zmiany: możliwość przypisywania połączeń do dostosowanych grup, wygodniejszy podgląd aktywnych połączeń, nowe zarządzanie kontami użytkowników w preferencjach oraz opcję przechowywania kilku wpisów dla tych samych nazw użytkowników, a różnych haseł.

Warto dodać, że o ile wcześniej wykorzystywana była wersja 8.0.43, możliwe jest zaimportowanie z niej ustawień połączeń do nowej wersji aplikacji. W tym celu należy pobrać nową edycję, a następnie wskazać opcję importu z menu Connections. Najnowsza wersja Microsoft Remote Desktop jest już dostępna do pobrania za pośrednictwem naszej bazy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)