Zdjęcia Google z kontrolowaniem efektu bokeh i nowym trybem mogą zastąpić aplikację Apple

Zdjęcia Google z kontrolowaniem efektu bokeh i nowym trybem mogą zastąpić aplikację Apple20.11.2018 10:25
Zdjęcia Google z kontrolowaniem efektu bokeh i nowym trybem mogą zastąpić aplikację Apple

Co ciekawe, jedną z najlepszych aplikacji do zarządzania galerią zdjęć na iPhonie, wydaje Google. Firma z Mountain View właśnie poinformowała o wprowadzeniu kilku nowości, które sprawiają, że Zdjęcia Google stają się jeszcze bardziej interesującym zamiennikiem domyślnej aplikacji Apple.

Jedną z nowości promowaną ostatnio przez Apple jest tryb portretowy i możliwość późniejszego ustawienia efektu bokeh dla już wykonanego zdjęcia. Teraz opcja kontrolowania efektu rozmycia tła zawitała do Zdjęć Google.

W celu użycia nowej opcji, należy z galerii wybrać zdjęcie, które zostało wykonane z użyciem trybu portretowego, a następnie przejść do opcji edycji. Powinien być widoczny nowy suwak głębia. Ponadto daje on dostęp do opcji rozmycia pierwszego planu. Funkcja ustawienia rozmycia działa zazwyczaj poprawnie, aczkolwiek domyślna aplikacja Apple pozwala na wybranie zauważalnie mocniejszego efektu bokeh. Dodatkowo, Zdjęcia Google nie zawsze dokładnie wykrywają kontury twarzy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejną nowością w Zdjęciach Google jest tryb Wyostrzenie, który w przypadku zdjęć portretowych pozwala zachować kolor na pierwszym planie, z kolei wszystkie obiekty w tyle stają się czarno-białe. Opcja działa automatycznie, ale można także ręcznie zaznaczyć obiekt, który będzie wyostrzony i zachowa oryginalne kolory.

Nowa wersja Zdjęć Google powinna już być dostępna u wszystkich użytkowników iUrządzeń. Aplikacja z każdą aktualizacją zyskuje nowe opcje, stając się coraz ciekawszą alternatywą dla preinstalowanej przeglądarki zdjęć. Co więcej, Zdjęcia Google zapewniają dostęp do funkcji kopii zapasowej zdjęć w chmurze bez ograniczeń. Pliki wrzucone do chmury będą dostępne na każdym urządzeniu, z którego można korzystać ze Zdjęć Google, czyli na smartfonach z Androidem czy komputerach z Windowsem i macOS-em.

Aplikację Zdjęcia Google znajdziecie w naszym katalogu. Dostępna jest wersja na iOS-a i Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)