Zdjęcia na Windows z wygodnym transferem z Androida i iOS-a

Zdjęcia na Windows z wygodnym transferem z Androida i iOS-a
29.11.2017 15:53
Zdjęcia na Windows z wygodnym transferem z Androida i iOS-a

Microsoft ciągle rozwija Windows 10 oraz autorskie aplikacje, ostatnio skupiając się głównie na współpracy PC z urządzeniami mobilnymi. Spora paczka nowości trafi niebawem do aplikacji Zdjęcia, która będzie umożliwiła wygodny transfer zdjęć z urządzeń z Androidem lub iOS-em na PC.

Firma z Redmond zamierza wydać aplikację na Androida i iOS-a, która zapewni szybki transfer zdjęć na komputer. Będzie ona współpracowała z aplikacją Zdjęcia z Windows 10. Przesyłanie będzie odbywać się z wykorzystaniem tej samej sieci Wi-Fi, do której będzie podłączony komputer oraz smartfon czy tablet. Niebawem aplikacja ma trafić do testerów Windowsa 10.

źródło: theverge.com
źródło: theverge.com

Zbliżoną funkcję znajdziemy już w aplikacji OneDrive, która umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zdjęć. Jednak nowa aplikacja skierowana będzie dla osób, które nie korzystają z tej możliwości oraz chcą przede wszystkim zsynchronizować zawartość smartfonu z biblioteką zdjęć na komputerze.

Włoski serwis Aggiornamenti Lumia odkrył również, że aplikacja Zdjęcia otrzyma kilka usprawnień. Wśród nowości znajdziemy efekty specjalne, motywy i muzykę do wykorzystania podczas edycji zdjęć i wideo. Wybrane efekty, oznaczono jako treść premium, będą dostępne wyłącznie dla użytkowników Office 365.

źródło: aggiornamentilumia.it
źródło: aggiornamentilumia.it

Zgodnie z modą zapoczątkowaną m.in. przez Snapchata, nie mogło zabraknąć naklejek, które będziemy mogli umieszczać na zdjęciach, tworząc „zabawne” fotografie, idealne do wstawienia na Instagrama lub Facebooka. Zdjęcia będziemy mogli wzbogacić o kapelusze, samochody czy również naklejki z tekstem.

źródło: aggiornamentilumia.it
źródło: aggiornamentilumia.it

Nowości wciąż są testowane. Jeśli Microsoft zdecyduje, że jakość aplikacji i działanie nowych funkcji jest wystarczające, to udostępni nowości wszystkim użytkownikom. Najpewniej będziemy musieli poczekać kilka miesięcy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)