Zdjęcia na Windows z wygodnym transferem z Androida i iOS-a

Zdjęcia na Windows z wygodnym transferem z Androida i iOS‑a

Zdjęcia na Windows z wygodnym transferem z Androida i iOS-a
29.11.2017 15:53

Microsoft ciągle rozwija Windows 10 oraz autorskie aplikacje, ostatnio skupiając się głównie na współpracy PC z urządzeniami mobilnymi. Spora paczka nowości trafi niebawem do aplikacji Zdjęcia, która będzie umożliwiła wygodny transfer zdjęć z urządzeń z Androidem lub iOS-em na PC.

Firma z Redmond zamierza wydać aplikację na Androida i iOS-a, która zapewni szybki transfer zdjęć na komputer. Będzie ona współpracowała z aplikacją Zdjęcia z Windows 10. Przesyłanie będzie odbywać się z wykorzystaniem tej samej sieci Wi-Fi, do której będzie podłączony komputer oraz smartfon czy tablet. Niebawem aplikacja ma trafić do testerów Windowsa 10.

źródło: theverge.com
źródło: theverge.com

Zbliżoną funkcję znajdziemy już w aplikacji OneDrive, która umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zdjęć. Jednak nowa aplikacja skierowana będzie dla osób, które nie korzystają z tej możliwości oraz chcą przede wszystkim zsynchronizować zawartość smartfonu z biblioteką zdjęć na komputerze.

Włoski serwis Aggiornamenti Lumia odkrył również, że aplikacja Zdjęcia otrzyma kilka usprawnień. Wśród nowości znajdziemy efekty specjalne, motywy i muzykę do wykorzystania podczas edycji zdjęć i wideo. Wybrane efekty, oznaczono jako treść premium, będą dostępne wyłącznie dla użytkowników Office 365.

źródło: aggiornamentilumia.it
źródło: aggiornamentilumia.it

Zgodnie z modą zapoczątkowaną m.in. przez Snapchata, nie mogło zabraknąć naklejek, które będziemy mogli umieszczać na zdjęciach, tworząc „zabawne” fotografie, idealne do wstawienia na Instagrama lub Facebooka. Zdjęcia będziemy mogli wzbogacić o kapelusze, samochody czy również naklejki z tekstem.

źródło: aggiornamentilumia.it
źródło: aggiornamentilumia.it

Nowości wciąż są testowane. Jeśli Microsoft zdecyduje, że jakość aplikacji i działanie nowych funkcji jest wystarczające, to udostępni nowości wszystkim użytkownikom. Najpewniej będziemy musieli poczekać kilka miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)