Zegarki Samsunga ponownie z Androidem? Wiele na to wskazuje

Zegarki Samsunga ponownie z Androidem? Wiele na to wskazuje

Zegarki Samsunga ponownie z Androidem? Wiele na to wskazuje
Tomek Kondrat
24.06.2014 15:07

Czasy, kiedy to Samsung był głównym partnerem Google, skończyły się z chwilą wydania Galaxy Nexusa w październiku 2011 roku. Od tego momentu losy obu firm coraz bardziej się rozchodziły, aż w końcu zaowocowało to premierami sprzętu z systemem Tizen zamiast Androida. Jednak, jak to w biznesie bywa, wszelkie niesnaski odłożono na bok i Samsung szykuje się do wydania zegarka z jeszcze niezaprezentowanym systemem Android Wear.

Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja o podpisaniu umowy patentowej między Samsungiem a Google. Miało to na celu powstrzymanie dość agresywnej polityki firmy Apple, która przyniosła efekty w postaci wielomilionowych, a nawet wielomiliardowych kar nałożonych na Koreańczyków. Mariaż Google i Samsunga nie obył się jednak bez zgrzytów i tak w lutym Samsung zaprezentował swój system operacyjny Tizen OS. Od tego czasu koreańska firma wyposażyła w Tizena swojego smartfona, telewizor i nawet pozbyła się Androida w pierwszym Galaxy Gearze.

350109510620440513

Planowana na jutro premiera Android Wear ma jednak odmienić postrzeganie inteligentnych zegarków jako zabawek dla nastolatków i ma wprowadzić eleganckie i przede wszystkim funkcjonalne urządzenia do sprzedaży. Na Google I/O powinna mieć miejsce premiera Moto 360, stylowego zegarka od Motoroli oraz LG G Watch. Do tego szacownego grona ma dołączyć również Samsung, który zaprezentuje dwa zegarki – pierwszy wyposażony w czip wyprodukowany przez koreańską firmę, drugi natomiast ma posiadać jednostkę Qualcomma.

Nietrudno się domyślić, że działania Google są odpowiedzią na iWatch, zapowiadany od miesięcy i mający zadebiutować tej jesieni. Do rozwoju Android Wear mógł przyczynić się... sam Samsung, który „postraszył” Google Tizenem i jego dużo mniejszym zapotrzebowaniem na energię oraz ogólną optymalizacją pod kątem zegarków. Wkrótce na rynek mają wejść urządzenia od HTC, Asusa, a także firmy Fossil, która specjalizuje się w produkcji modnych zegarków naręcznych. Wkrótce dowiemy się, czy Samsung podjął właściwą decyzję, wracając na łono Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)