Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend. Nowy Apple Watch ma jednak poważny problem

Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend. Nowy Apple Watch ma jednak poważny problem

Apple Watch 3.
Apple Watch 3.
26.10.2018 18:11

Znaczna większość nowych smart-urządzeń automatycznie ustawia prawidłową godzinę podczas przejścia na czas letni lub zimowy. No cóż, drogi i zaawansowany Apple Watch 4 ma spore problemy z tym, mogłoby się wydawać, banalnym zadaniem.

W Australii miała już miejsce zmiana czasu. Część użytkowników nowego Watcha 4 zauważyło, że ich smartwatch po przestawieniu godziny uległ poważnej awarii. Okazało się, że proces może zakończyć się niespodziewaną pętlą restartów, gdy ustawiona jest jedna z nowych tarczy – Infograph Modular.

Na tarczy Infograph Modular wyświetlana jest oś dnia z bieżąco aktualizowanymi danymi o aktywności fizycznej. Każda godzina opatrzona jest informacją o liczbie spalonych kalorii, czasie trwania ćwiczeń i wykonaniu celu na nogach. Podczas zmiany czasu, gdy zegarek automatycznie przestawia się o godzinę do przodu, oprogramowanie Apple Watcha nie potrafi sobie poradzić z powstałą luką na osi aktywności. Błąd związany z tarczą Infograph Modular występuje zarówno przy automatycznym przestawianiu godziny do przodu, jak i cofaniu zegarków.

Felerna tarcza Infograph Modular, źródło: 9to5mac.com
Felerna tarcza Infograph Modular, źródło: 9to5mac.com

Jak zauważa serwis 9to5Mac, błąd wciąż nie został naprawiony, mimo iż został zgłoszony Apple. Natomiast w najbliższą niedzielę, czyli 28 października, w Polsce zmieniamy czas z letniego na zimowy, cofając zegarki z 3 na 2 rano. Jeśli Apple nie wyda aktualizacji oprogramowania, to część Apple Watchy 4 może ulec awarii.

Jak uniknąć problemów?

Właściciele Apple Watcha 4 mogą łatwo uniknąć opisywanego błędu. Wystarczy w ustawieniach zegarka wyłączyć problematyczną tarczę Infograph Modular. Można to zrobić na dwa sposoby:

Tarczę Infograph Modular po zmianie czasu można bez obaw przywrócić. Warto pamiętać, że narażeni są wyłącznie użytkownicy najnowszej generacji smartwatcha. W przypadku starszych modeli pechowa tarcza nie jest dostępna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)