Zmiana jakości sygnału TV. Na zachodzie Polski możliwy spadek

Zmiana jakości sygnału TV. Na zachodzie Polski możliwy spadek

Antena satelitarna
Antena satelitarna
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
02.06.2023 09:55, aktualizacja: 02.06.2023 10:09

We wschodniej Polsce poprawiła się jakość sygnału telewizji satelitarnej, co jest efektem migracji części transponderów Polsat Box i Canal+ na nowego satelitę Hot Bird 13G. Co ciekawe równolegle w zachodniej części kraju jakość sygnału TV z satelity mogła się nieznacznie pogorszyć.

O możliwej zmianie jakości sygnału TV satelitarnej w Polsce informuje serwis wirtualnemedia.pl. Chodzi o konsekwencje zrealizowanej niedawno migracji części transponderów na nowego satelitę Hot Bird 13G, który został wykonany na zlecenie firmy Eutelsat. W czasie migracji właściciele dekoderów Polsat Box i Canal+ mogli przez pewien czas mieć problem z odbiorem kanałów, ale rekonfiguracja urządzeń nie była konieczna.

Teraz okazuje się, że po zmianach mieszkańcy wschodniej Polski mogą liczyć na lepszą jakość sygnału satelitarnego nawet o 20 proc., co powinno przełożyć się na zauważalnie mniejsze zakłócenia telewizji w czasie niesprzyjającej pogody i opadów deszczu czy śniegu. Równocześnie w zachodniej Polsce można odnotować spadek jakości sygnału TV, ale wirtualnemedia podają, że ten jest nieznaczny.

Lepszy sygnał z satelity na wschodzie kraju powinni odnotować także ci klienci Polsat Box i Canal+, którzy posiadają stosunkowo stare anteny satelitarne o niskiej średnicy lub ustawione w nieoptymalny sposób. Warto pamiętać, że przeprowadzona migracja części transponderów Hot Bird nie kończy sprawy modernizacji systemu. Pod koniec lipca planowany jest drugi etap tej operacji, a wówczas kolejne transpondery trafią na Hot Birda 13F.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)