Zmiana jakości sygnału TV. Na zachodzie Polski możliwy spadek

Antena satelitarna
Antena satelitarna
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

02.06.2023 09:55, aktual.: 02.06.2023 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wschodniej Polsce poprawiła się jakość sygnału telewizji satelitarnej, co jest efektem migracji części transponderów Polsat Box i Canal+ na nowego satelitę Hot Bird 13G. Co ciekawe równolegle w zachodniej części kraju jakość sygnału TV z satelity mogła się nieznacznie pogorszyć.

O możliwej zmianie jakości sygnału TV satelitarnej w Polsce informuje serwis wirtualnemedia.pl. Chodzi o konsekwencje zrealizowanej niedawno migracji części transponderów na nowego satelitę Hot Bird 13G, który został wykonany na zlecenie firmy Eutelsat. W czasie migracji właściciele dekoderów Polsat Box i Canal+ mogli przez pewien czas mieć problem z odbiorem kanałów, ale rekonfiguracja urządzeń nie była konieczna.

Teraz okazuje się, że po zmianach mieszkańcy wschodniej Polski mogą liczyć na lepszą jakość sygnału satelitarnego nawet o 20 proc., co powinno przełożyć się na zauważalnie mniejsze zakłócenia telewizji w czasie niesprzyjającej pogody i opadów deszczu czy śniegu. Równocześnie w zachodniej Polsce można odnotować spadek jakości sygnału TV, ale wirtualnemedia podają, że ten jest nieznaczny.

Lepszy sygnał z satelity na wschodzie kraju powinni odnotować także ci klienci Polsat Box i Canal+, którzy posiadają stosunkowo stare anteny satelitarne o niskiej średnicy lub ustawione w nieoptymalny sposób. Warto pamiętać, że przeprowadzona migracja części transponderów Hot Bird nie kończy sprawy modernizacji systemu. Pod koniec lipca planowany jest drugi etap tej operacji, a wówczas kolejne transpondery trafią na Hot Birda 13F.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)