Zmiany na Instagramie. Pozbędziesz się niechcianych treści

Zmiany na Instagramie. Pozbędziesz się niechcianych treści

Instagram wprowadza zmiany
Instagram wprowadza zmiany
Źródło zdjęć: © Unsplash
31.08.2022 10:15, aktualizacja: 31.08.2022 10:30

Meta planuje zmiany na Instagramie. Dzięki nim użytkownicy będą mogli w łatwiejszy sposób niż dotychczas filtrować treści, które ich nie interesują. Teraz ma być wygodnie, a przede wszystkim szybko.

W ostatnim czasie na Instagramie dochodziło do wielu zmian, a kolejne jeszcze przed użytkownikami serwisu. Mark Zuckerberg informował między innymi o tym, że w najbliższym czasie na platformie będzie pojawiać się więcej postów spoza grona obserwowanych kont. Ponadto serwis stawia na krótkie treści, co przybliża go w jego funkcjonowaniu do TikToka.

Wydaje się, że naturalnym następstwem zwiększenia liczby proponowanych wpisów, jest poprawa systemu filtrowania treści. Serwis XDA Developers informuje, że niebawem mają ruszyć testy nowych funkcji na Instagramie. Dzięki nim będzie można w sposób łatwiejszy niż dotychczas oznaczyć treści, których nie chce się oglądać.

Obecnie użytkownicy Instagrama mogą oznaczać pojedyncze posty jako te, których nie chcą więcej oglądać. Nie trzeba mieć bujnej wyobraźni, by zrozumieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jeśli ktoś chce skutecznie pozbyć się z wyświetlanych wpisów wszystkiego, co go nie interesuje, musi powtórzyć tę czynność dziesiątki lub nawet setki razy.

Nowy system ma być o wiele przyjemniejszy w użyciu. Pozwoli zaznaczyć całą grupę wpisów, które nie interesują użytkownika i jednym kliknięciem pozbyć się ich sprzed oczu. A nie jest to koniec zmian, które mają pojawić się na Instagramie.

Kolejną opcją, która ma zostać wdrożona, jest filtr zdań, słów lub emotikonów, które mają się nie wyświetlać. Wydaje się, że odpowiednio zbudowana czarna lista powinna skutecznie wyeliminować ze strony głównej treści, które nie interesują użytkowników, a co za tym idzie, uczynić medium społecznościowe o wiele bardziej przyjaznym miejscem w sieci.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)