ZOTAC: najmniejsza karta graficzna bazująca na GeForce GTX 1080 Ti

ZOTAC: najmniejsza karta graficzna bazująca na GeForce GTX 1080 Ti

ZOTAC: najmniejsza karta graficzna bazująca na GeForce GTX 1080 Ti
Jan Mentel
20.06.2017 12:38

Firma ZOTAC International, światowy producent sprzętu komputerowego, który od lat znany jest z wprowadzania na rynek wielu technologicznych innowacji, ma zaszczyt zaprezentować najmniejszą na świecie kartę graficzną bazująca na układzie GeForce GTX 1080 Ti – ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti Mini. Produkt ten, po raz kolejny potwierdza fakt, że firma ta w sposób perfekcyjny konstruuje coraz lepsze, niewielkie pod względem rozmiarów urządzenia, w których nie ma miejsca nawet na najmniejsze kompromisy związane z wydajnością.

Obraz

Firma ZOTAC, jak przystało na pioniera w opracowywaniu i produkcji niewielkich pod względem gabarytów kart graficznych, stworzyła kolejną bezprecedensową konstrukcję, która może posłużyć za wzór pokazujący, jak należy budować tego typu produkty. Nowy, miniaturowy model ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti Mini, bo o nim mowa, mierzy zaledwie 211 mm (8,3 cala) długości i jednocześnie wykorzystuje przy tym jeden z najmocniejszych dostępnych na rynku procesorów graficznych – NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti. Jest to więc najmniejszy GeForce GTX 1080 Ti korzystający z architektury NVIDIA Pascal, który pasuje do 99% systemów komputerowych dostępnych na rynku. Zapewnia on przy tym najwyższą wydajność i efektywność energetyczną.

Obraz

Karta ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti Mini wyposażona jest w dwa 8-pinowe złącza zasilające, a także w specjalnie zaprojektowany, dwuwentylatorowy system chłodzenia IceStorm. Wentylatory zapewniają brutalną siłę chłodzenia, a dzięki szerokim aluminiowym żeberkom radiatora oraz miedzianym ciepłowodom o wymiarach 5 x 6 mm, dodatkowo jeszcze bardziej zwiększono wydajność chłodzenia. Mimo niewielkich rozmiarów karta ta, podobnie jak pełnowymiarowe konstrukcje, wyposażona jest nadal w 11 GB pamięci graficznej GDDR5X i procesor taktowany zegarem o szybkości 1620 MHz.

Obraz

Uzyskaj na komputerze stacjonarnym tą samą wydajność GeForce’a 1080 Ti co w większych modelach kart, ale korzystaj z produktu dostarczanego w znacznie bardziej zwartej formie. Optymalizuj i dostrój wydajność komputera dzięki nowym, opracowanym od podstaw narzędziom FireStorm. Dostrajanie i tuning jest szybki i prosty za sprawą intuicyjnego, przyjaznego w obsłudze interfejsu, który pozwala użytkownikom ustawić precyzyjnie prędkości zegara, sterować wentylatorami, a także korzystać z funkcji monitorowania pracy procesora graficznego i wiele więcej.

Obraz

Najważniejsze cechy i właściwości:

  • Taka sama wydajność, jak w wypadku innych kart bazujących na układzie 1080 Ti
  • Kompaktowy rozmiar sprawia, że karta pasuje do 99% systemów – długość 211 mm (8,3 cala)
  • System chłodzenia IceStorm
  • Zgodność z VR Ready i Game Ready
  • Obsługa do maksymalnie czterech wyświetlaczy

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)